Золотонісці просять врегулювати пенсійну реформу для сільського населення

Новини Черкаської області

11 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Відповідно до Закону, підвищення пенсій для громадян України розпочато з 1 жовтня. Нині пенсіонери нарікають, що суттєві перерахунки пенсій відбулись лише у невеликої частини жителів, у решти – особливо жителів сільської місцевості – осучаснення пенсій майже не відбулося. Тож пенсійну реформу на законодавчому рівні мають врегулювати і для жителів сільської місцевості. Саме в цьому переконаний нардеп Владислав Голуб, про що і повідомив, відвідуючи наприкінці березня в рамках роботи на мажоритарному виборчому окрузі села Золотоніського району, а саме: Зорівську ОТГ, Кривоносівку, Вознесенське.

Народний депутат став на захист пенсіонерів, про яких держава забула у своїй пенсійній реформі. Аби поспілкуватися з громадою і дізнатися про проблеми сіл нардеп навідався до місцевих будинків культури, шкіл.

Жителі цих сіл скаржаться, що пенсія підвищилась лише на 70-100 грн., в той час як у деяких пенсіонерів – майже вдвічі. Вирішення проблеми нардеп бачить лише у необхідності вдосконалити пенсійну реформу для селян, трударів, колишніх колгоспників, адже у багатьох з них просто не було трудової книжки, або навіть паспортів, частина пенсіонерів не можуть підтвердити свою роботу після 1990 року.

«Коли ми приймали пенсійну реформу, то я наголошував під час години запитань до Уряду, що ідея реформи правильна, але вона буде працювати лише в містах. Бо там громадяни працювали на заводах, інших об’єктах, то звичайно ця індексація призведе до достатньо серйозного підвищення пенсій. Але як проіндексувати трударів? В селах такий механізм не працює. Тому вже найближчим часом для пенсіонерів сільської місцевості пенсія нараховуватиметься за іншою схемою. Пенсії сільському населенню будуть переглянуті»,- розповів під час зустрічі з селянами Владислав Володимирович.

Окрім того він наголосив, що така сама проблема і з пенсіями військових, бо вона також досить довгий час не індексувала.

Розповісти друзям
  • 6
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.