Золотонісці просять поліпшити первинну медицину на селі

Золотоноша Новини Черкаської області

Сільські жителі справедливо вимагають від влади, щоби фельдшерські амбулаторні пункти та амбулаторії мали можливість повноцінно функціонувати і надавати жителям невідкладну медичну допомогу. Чимало селян не з змозі дійти до амбулаторій, не говорячи вже про те, щоб поїхати до центральної або обласної лікарні. Відсутність медикаментів та обладнання, лікарів на селі, можливості дістатися до лікарні – про такі проблеми розповіли жителі сіл Кривоносівка, Вознесенське, Зорівської ОТГ Золотоніського району нардепові Владиславу Голубу під час його візиту в межах роботи на мажоритарному виборчому окрузі.

Люди звертаються з проханням поліпшити первинні медичні послуги на місцях, адже дістатися до лікаря і подолати декілька кілометрів чимало хворих не в змозі.

Як розповів нардеп, первинна медицина має не просто функціонувати, а й фінансуватися за рахунок держави. Для цього наприкінці минулого 2017 року було ухвалено ряд законопроектів, які забезпечують саме розвиток сільської медицини, зокрема закупівлю необхідного обладнання, автомобілів, обладнання для належного медобслуговування населення.

«У попередньому році був ухвалений закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. 5 млрд. грн. було спрямовано на розвиток сільської медицини. Послуги, які надаватиме первинна медична ланка, будуть повністю фінансуватися за рахунок держави. Окрім того, розглядається можливість підвищення заробітних плат для медичних працівників, тому що за останні два роки була підвищена заробітна плата для працівників освіти, а для медичних працівників, на жаль, – ні»,- стверджує Владислав Голуб.

За даними МОЗ, на 23 тис. сіл і селищ України припадає 4 тис. амбулаторій та 12 700 ФАПів.

«Не менш важливо для медичних практик у селах отримати реальне фінансування – і це регламентують закони № 6327 і № 6604 (“Гроші ходять за пацієнтом»). Крім того, у селах потрібно перепланувати мережі, побудувати або дообладнати амбулаторії. Майже всюди треба вирішувати питання громадського транспорту та доїзду пацієнтів до лікарів. Усе це – ресурси. І законопроект №7117, забезпечить 5 млрд грн. на посилення інфраструктури на селі протягом двох років”, – так повідомляють у МОЗ.

Отож, ця державна субвенція надаватиметься місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості та буде розподілена між усіма областями, в тому числі й Черкащини. При цьому, згідно з умовами надання субвенції, план реалізації заходів щодо поліпшення надання медичної допомоги в селі не повинен перевищувати двох років.

Серед іншого, обговорили й розвиток Зорівської ОТГ. Голова Зорівської громади Юрій Гунько розповів нардепу, що дітям потрібний майданчик, школі – нова матеріально-технічна база. За словами Владислава Володимировича громада спільними зусиллями взяла курс на оновлення. Зі свого боку зазначає, що і надалі слідкуватиме за впровадженням реформ в сільських місцевостях, долучатиметься до розвитку інфраструктурних об’єктів і загалом населених пунктів свого виборчого округу.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.