Золотоніські владці провели екскурсію по місцях своєї корупційної слави

Новини Черкаської області

Минулої суботи золотонісці з цікавістю споглядали біля міських проваль, куди поринули десятки мільйонів грошей платників податків, представницьку делегацію чиновників, судячи з дрес-коду. Люди вже втомилися від постійної відсутності води, перекриття доріг і інших незручностей, пов’язаних з ремонтом колектору, що перетворився в черговий ненажерливий довгобуд. Тому десь глибоко в душі таки сподівалися, що ця делегація прибула нарешті навести лад з ремонтом. Проте сталося не як гадалося, це, виявилося, міська влада Золотоноші запросила різного рангу можновладців і депутатів, щоб пожалітися на народного депутата Владислава Голуба і показати їм об’єкти, по яких за ініціативи народного депутата відкриті кримінальні провадження через витрачання державних коштів з ознаками корупції, м’яко кажучи. Самого Владислава Голуба звісно не запросили, та й навряд чи той став би витрачати час на хороводи навкруги проваль і довгобудів. Нові політики, на кшталт Голуба, тим і відрізняються від «бувалих» на кшталт Войцехівського, шо воліють проблеми не обговорювати, а вирішувати, а краще взагалі не створювати.

Допомогти підрахувати, скільки сілі насипав Голуб на корупційні рани Войцехівського прибув і квазіпатріот, відомий як «балтійський ювелір і масковський хімік», якому Голуб перешкодив «похазяйнувати» на ДП «Укрхімтрансаміак», Віктор Полозов.

«Передусім делегація, як повідомляє місцевий сайт «Золотоноша», відвідала локацію, котра поки що не стала головною темою обговорень, проте дуже ризикує. Мова йде про будівництво міського басейну на базі Золотоніської гімназії. Розпочавшись торік, зведення споруди було фактично зупинене навесні через чергове подання народного депутата Голуба. Особливо дивує відповідальних осіб той факт, що освоєно за цей час було 5 мільйонів гривень, а вкрадено, як зазначають навколополітичні видання, цілих 7. Ситуація дещо схожа із колектором, позаяк на суму першого траншу в першу ж чергу було придбано усі необхідні для повного будівництва матеріали, про що й підписано відповідний акт виконаних робіт. Схожа і доволі вигідна, адже й тут можна прекрасно маніпулювати тезами про акт, навіть не читаючи його. В той же час рецепт політичного тиску вже пройдений: головне – подати скаргу. Далі все типово – відкриття кримінальної справи задля перевірки та вилучення всієї проектної документації, відповідне блокування подальших надходжень коштів. Сам об’єкт тим часом стоїть».

Браво! Значить з перерахованих 7 мільйонів вкрадено було 5! Спасибі, що хоч не усі 7. А об’єкт, хлопці, таки краще хай стоїть, ніж розкрадається. Бо вкрадені кошти, це недоплачені пенсіі, зарплати, невчасно надана медичина допомога, це горе для окремих людей і для всієї країни!

Золотонісці, що зупинилися послухати чиновників, показали журналістам ділянку, куди нещодавно завезли і проклали трубу, але ця ділянка відразу ж знову і провалилася. Кому, мовляв, потрібна така робота і хто відшкодує витрачені на неякісний ремонт кошти. Люди показали журналістам дорогу, на якій після урагану й досі так і лежать повалені дерева та зірваний з дахів будівель шифер.

«Краще б поприбирали, чи теж скажуть, що Голуб перешкоджає. Замість працювати, галас тут зчинили – красти заважають. Кошти на об’єкти перераховані, акти підписані, роботи не виконані, кажуть, Голуб винуватий, – ділилися думками перехожі.

Житель Золотоноші запитав у мера Войцехівського, «чому біля церкви, згідно акту виконаних робіт замовник з виконавцем вже розрахувались, а асфальту досі немає, акт виконаних робіт ще третього місяця був підписаний». Ані міський голова, ані директор КП «Міський водоканал» Кузнецов зрозумілої відповіді не надали.

«Біда в тому що у нас усі розбираються в медицині, в сільському господарстві, тепер в комунальній сфері, усі беруть документи і всі все розуміють», – обурився міській голова Войцехівський.

Для міського голови Золотоноші обізнаність громади, може й біда, проте для суспільства і країни – щастя. Нарешті люди прозрівають і починають розуміти, що мають усі права вимагати звіту від влади, куди потрачені кров’ю і потом людей зароблені кошти. Чому люди, відпрацювавши по піввіку, ледь зводять кінці з кінцями, а можновладці, яких ми утримуємо податками зі своїх зарплат, розїзджають на розкішних авто, відпочивають на дорогих курортах,
влаштовують преференціїї власному бізнесу, лікуються за кордоном, коли більшості, золотонісців зокрема, нічим навіть за обстеження, не те що за лікування, заплатити. Нині законодавство вимагає, щоб кожний чиновник звітувався за те, скільки отримав зарплати і скільки витратив. Якщо витратив більше, громада має право вимагати звільнення і покарання такого чиновника. Такий сьогодні Закон, до речі прийнятий при підтримці того ж Владислава Голуба. Єдиний для всіх. І виконувати його повинні і влада, і громада.

Віктор Вовк, народний депутат України від РПЛ

Серед членів делегації, запрошених міським головою Золотоноші, був народний депутат України Віктор Вовк. Він пояснив: «За рішенням Конституційного суду я не маю права втручатися в хід жодних розслідувань, які веде Генеральна прокуратура, але я маю право як народний депутат захищати інтереси громад…

Віктор Вовк пообіцяв «звернутися до обласної прокуратури і закликати її діяти у передбачений законом спосіб, з врахуванням прав та інтересів громадян».

Як відомо, на нараді наприкінці червня ц.р. Генеральний прокурор Юрій Луценко піддав гострій критиці прокуратуру Черкаської області за те, що «кримінальні справи, де фігурують службові особи Золотоніської міськради і КП «Міський водоканал», на догоду місцевим феодалам намагалися приховати за менш тяжкими статтями і досі не довели до суду».

Ось декілька цитат з виступу Генпрокурора. «… Слідчих Нацполіціїї не спонукало надати правильну правову оцінку діям службових осіб Золотоніської міськради і КП «Міський водоканал». Незважаючи на збитки в 7 мільйонів бюджетних коштів, розтрату кваліфіковано за частиною 3. ст. 191. Звичайно, при перевірці ГПУ це вилізло і тут же пішла перекваліфікація на частину 5-ту. Я розумію, що затягнуті процедури експертизи, яка встановлює точні обсяги, але це не підстава, щоб на догоду певним місцевим «князькам» приховувати певну кваліфікацію». «Аналогічна резонансна справа в Золотоноші за фактом реконструкції очисних споруд: 5,6 млн. грн, як то кажуть, «розпиляли», розікрали. Слідчі Нацполіції два роки не можуть її правильно кваліфікувати, і тільки перевірка Генпрокуратури зробила чудо – нарешті справу кваліфіковано за ч.5. ст191», – зазначив Юрій Луценко. До речі, строку на обидві справи для передачи в суд з обвинувальними актами Генпрокурор дав до трьох місяців.

Відомо, що на сьогодні за поданнями Владислава Голуба відкрито ряд кримінальних проваджень, зокрема стосовно тендерів на реконструкцію очисних споруд та каналізаційного колектору.

А саме, кримінальне провадження 12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд в місті Золотоноша. Незважаючи на довготривалу і дороговартісну реконструкцію, об’єкт так і не працює належним чином і не відповідає ані екологічним, ані будівельним нормам.

Кримінальне провадження 12016250000000347 щодо привласненні коштів на реконструкції міського колектору міста Золотоноша. Майже 31 млн гривень освоєно тільки за три останні тижні грудня 2016 року. Ціна закупки піску за куб майже 2700 !!! гривень (при ціні ринковій 60 гривень за куб), ціна закупки труб майже вдвічі більша за ринкову.

Кримінальне провадження 12017250000000139 щодо будівництва критого басейну в гімназії імені Скляренка. Більше 3 млн. гривень було виділено з Державного Фонду Регіонального Розвитку. Загальна сума перерахованих коштів більше 7 млн. гривень. По актах виконаних робіт басейн був вже побудований, по факту – ні!

Кримінальне провадження 12017250000000021 щодо освоєння коштів на реконструкції полігону твердих побутових відходів. Перераховано підряднику більше 3 млн гривень. Роботи не проведено. Проте сміття в Золотоношу завозилося навіть з Київської області…

Сподіваємося, що усі ці справи найближчим часом будуть доведені до суду і винні у розтратах бюджетних коштів понесуть покарання.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 26.07.2017

Розповісти друзям

3 коментарів до “Золотоніські владці провели екскурсію по місцях своєї корупційної слави

 1. 3

  0

  Гнати цього очкарика з його командою, а ще краще за грати виродків ненажерлевих.
  І як вам Полозова “звєрнєня” ??? Це взагалі …. Москаль він і в Африці – москаль

 2. 3

  0

  Щось мені це все набридло, якщо відверто ! Як можна розрахуватися за все ще декілька місяців тому, а воно взагалі недороблено і нічого не робиться. Відмивають кошти та й все

 3. 3

  0

  Реально ровный мужик этот Владислав Голуб. Добился отставки коррупционера Полозова. Команда Голуба заслуживает вообще большого уважения за такую проделанную работу, наконец-то жители Золотоноши могут спокойно спать, зная, что их берегут и интересуются ними.
  Владислав и команда – спасибо Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.