Золотоніські річки відроджуються до нового життя

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Уряд України за поданням  нардепа Владислава Голуба виділив кошти на продовження робіт по очистці річок Золотоношка та Суха Згар.

DSC5633Без перебільшення, жоден з владців за останнє десятиріччя не зробив для вирішення пекучих проблем Черкащини більше, ніж народний депутат Владислав Голуб. Одна справа – рішення ухвалити, майданчик  встановити, захід профінансувати, інша – взятися за вирішення проблеми, яка за десятиріччя владної байдужості і бездіяльності  перетворилась на  лихо  для черкащан і екологічну катастрофу для країни. І не просто взяти участь, а, незважаючи  на спротив корупціонерів та замовлені ними  брудні інформаційні «наїзди»,  наполегливо працювати над ліквідацією катастрофи, щоб  на десятиріччя наперед люди вже не потерпали  від цього лиха і малеча росла здоровою.

Мова про  очистку річок Суха Згар  і Золотоношка, що через незадовільну роботу очисних споруд м. Золотоноша, перетворилися на брудні канави, воду з яких  й скотина пити відмовлялася. Бруд з цих річок потрапляв у Дніпро, воду з якого споживає 80 відсотків населення України.

Тільки минулого року очисткою річок зайнялися відповідально. Як раніше повідомляла «ЧК», більше року тому ГО «Форум розвитку Черкащини» і очільник Золотоніського району Олександр Лісовий  поставили руба питання щодо забруднення   річок Суха Згар та Золотоношка і погіршення стану здоров’я людей прилеглих населених пунктів. Народний депутат Владислав Голуб  взяв під особистий контроль ліквідацію екологічної катастрофи. За його сприяння із держбюджету  було виділено кошти на очистку річок. Перший транш – 5 мільйонів грн. надійшов минулого року. І відразу ж після тендеру (який зацікавлені особи намагалися зірвати) розпочались роботи з очистки річок. Взимку, навіть у люті морози техніка на розчистці річок працювала безперебійно. Потрібно було встигнути до весни, щоб жителі навколишніх  сіл не задихнулися від смороду  мулу, що піднімали  з дна річок.

Наразі роботи  по розчистці гирл річок буде продовжено. Адже загалом потрібно  розчистити гирла  річок  протяжністю: Золотоношка – 30,3 км і  Суха Згар більше – 12,7 км.

Уряд України нещодавно за поданням Владислава Голуба виділив кошти на продовження робіт по очистці річок Золотоношка та Суха Згар.

Владислав Голуб так  прокоментував подію  на  власній сторінці  у Фейсбуці: «…переконаний що це є чи не однією з найнагальніших проблем екологічного характеру мого округу. Але, насторожує інше, що попри сумісні зусилля Уряду України, обласної, районної влади та мої, робота  золотоніського Водоканалу  з очистки  стічних вод залишає бажати кращого. І це після проведених робіт з реконструкції золотоніських очисних споруд, на які  минулого року були виділені великі державні кошти, зокрема і за мого сприяння. Індекс КОЛІ перевищує всі допустимі норми. Не виключаю, що це може бути питання неефективного використання державних коштів під час проведення робіт з реконструкції очисних споруд, на яке мають вже реагувати правоохоронні органи.

Але, ні політичні «ігрища», ні протидія певних місцевих «князьків» не зупиняла мене до цього і не зупинить в подальшому на шляху вирішення проблем, які турбують мешканців мого округу. Я сподіваюсь, що екологічна проблема сьогодення у Львові, навчить місцеву владу міста Золотоноша, що екологія, не повинна бути питанням, на якому «робиться» політика, тим паче політика брудна!» –  підкреслив Владислав Голуб.

“Черкаський кур’єр” від 15 червня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.