Золотоніські річки відродяться навесні

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Роботи з очищення річок, Суха Згар і Золотоношка розпочалися 17 грудня і триватимуть до їх повного завершен- ня. Спершу взялися за бруднішу з двох річок – Суху Згар

12540181_1059465530771678_1906257708_n

За словами голови Золотоніської райдержадміністрації Олександра Лісового, «якби роботи виконувалися влітку, людям не було б чим дихати. Оскільки 15 років в ці річки скидалися нечистоти». Олександр Лісовий запевнив, що завершаться роботи тільки тоді, коли Суха Згар матиме нормальне русло та течію. Досягти цього можна очистивши ставки біля села Богуславець, з яких вона бере початок. Наразі вирішується питання, що робити з мулом, зібраним з дна річок. На річках нині працюють 7 екскаваторів, один бульдозер та має під’їхати ще два гідравлічних екскаватори, які стануть на найглибші місця

За ходом виконання робіт слідкує головний підрядник ПрАТ «Магік». На сьогодні в Україні залишилося дуже мало спеціалізованих компаній, які займаються сучасними технологіями очистки і мають відповідних фахівців. ПрАТ «Магік» – одна з них. Тому її і було обрано керуючою компанією, яка організовує і контролює хід робіт і додержання технологій.

– Ми організовуємо очистку річок, слідкуємо за тим, щоб роботи виконувалися вчасно і відповідали проекту, – розповів президент компанії «Магік» Геннадій Мучник черкаським журналістам.

– Ми маємо значний досвід у розчистці річок – розчищали Сіверку, Десну, Турію. На ринку ми 23 роки. За словами президента ПрАТ «Магік», субпідрядниками «Магіка» виступають компанії «Крафт-сервіс», колишнє ПМК-216 і «ПБК-Стройтрейд». Саме їхню техніку і залучено для розчистки Сухої Згарі. На очищення 17,4 кілометрів річки Суха Згар та 30,3 кілометрів Золотоношки район потребує 14,9 мільйонів гривень.

Наразі з держбюджету на подолання наявної на Золотоніщині екологічної надзвичайної ситуації за сприяння народного депутата Владислава Голуба надійшли 5 мільйонів гривень. Олександр Лісовий висловив надію, що з державного бюджету Золотоніщина таки отримає кошти на завершення робіт і тут повністю ліквідують наслідки надзвичайної екологічної ситуації стану річок Суха Згар та Золотоношка, яка не дає спокійно дихати жителям Золотоноші, а також сіл Хвильово-Сорочин та Чапаєвка вже майже 15 років.

За матералом видання Черкаський кур’єр №3 (105), 20 січня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.