Золотоніські річки таки відродилися навесні

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Як і  було обіцяно, перший етап робіт з розчистки  золотоніських річок Суха Згар і Золотоношка, що розпочався 17 грудня минулого року за сприяння народного депутата Владислава Голуба, цими днями добігає кінця. Розчищено майже 20 км русел річок в районі м. Золотоноша, сіл Хвильово-Сорочин, Чапаєвка  і Чехівка.

12279630_1030737586977806_2078123050_oПро це пишуть у газеті “Черкаський кур’єр”.

Нещодавно проінспектувати проведену роботу на місця розчистки річок Суха Згар і Золотоношка виїздили новий голова громадської організації “Форум розвитку Черкащини” Микола Калашник і президент  компанії «Магік» Геннадій Мучник. Як відомо, більше року тому покійний нині голова ГО «Форум розвитку Черкащини» Ігор Калашник з новопризначеним тоді керівником району Олександром Лісовим  поставили руба питання щодо екологічної катастрофи на  річках Суха Згар и Золотоношка. Колишній заступник голови  Форуму розвитку Черкащини, а нині діючий народний депутат Владислав Голуб добився від уряду бюджетного фінансування  робіт з ліквідації екологічного лиха.
Після надходження першого траншу фінансування, 17 грудня минулого року  розпочалась розчистка річки Суха Згар. Бо  саме ця річка найбільш була забруднена.

Читайте також: Золотоніські річки відродяться навесні

Виявилося, що не так просто знайти  не тільки гроші, але й висококваліфікованого генпідрядника.  Наразі  в Україні залишилося дуже мало спеціалізованих  компаній, які мають відповідних фахівців і професійно займаються сучасними технологіями очистки. ПрАТ «Магік» – одна з них. Тому її й було обрано керуючою компанією, яка організовує і контролює хід робіт і дотримання технологій.

12970194_1115808771804020_1252911438_o

– Роботи, згідно плану проведення першого етапу розчистки річок, днями завершуються – повідомив  голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий. – Відтепер мул, який піднято з дна річок і складено у вигляді так званих «кавальєрів», потрібно розрівняти. Раніше мул був мерзлий і не піддавався розгортанню.

За словами Олександра Лісового,  було зроблено аналіз цього мулу, і є висновок санітарної служби, що він не містить шкідливих речовин, тільки органічні  відходи. Роботи з розгортання мають завершитися найближчими днями.

Мешканці, які скептично ставилися до можливості розчистки річок та ще й взимку, сьогодні радіють. «Ми такою чистою  не бачили цю річку більше 30 років»,– стверджують старожили.

Ганна,  жителька дачного кооперативу «Діброва», розповідає: «Техніка на розочистці річки працювала навіть без вихідних. Воно й правильно, бо, якщо мул витягували б влітку, знову не було б чим дихати.

Ми усім кооперативом вдячні отім людям, що працювали тут навіть у люті морози, і тим, хто врешті-решт поставився до нас полюдськи, домігшись, щоб на нашу біду звернули увагу на державному рівні.

Голова ГО «Форум розвитку Черкащини» Микола Калашник пояснив, щоб вирішити проблему  забрудненості річок Суха Згар  і Золотоношка, необхідно розчистити 17 кілометрів Сухої Згарі і 30 – Золотоношки.  «Це, безумовно, коштує дорого, але не дорожче за здоров’я людей.  Неможливо звести нанівець розпочате і далі рухатися до катастрофи, тому будемо добиватися від влади усіх рівнів повної ліквідації екологічної катастрофи на цих річках», зазначив Микола Калашник.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.