Золотоніські річки гинуть через міські очисні

Новини Черкаської області

Санстанція нещодавно назвала найбільш забруднені річки Черкащини. Це – Суха Згар і Золотоношка.

Саме ці річки, за результатами досліджень, зазнають найвищого рівня забруднення. Ці річки впадають в Дніпро. Екологи б’ють на сполох, з Дніпра бере воду дві третини населення країни. Забруднення Дніпра призведе до того, що значна частина населення України не матиме доступу не тільки до якісної питної води, але і взагалі до будь-якої іншої. Запобігти екологічній катастрофі намагалися на різних рівнях багато років.
Тільки 2015 року за сприяння народного депутата Владислава Голуба нарешті було виділено кошти з державного бюджету на очистку русел річок Суха Згар і Золотоношка. Значна частина русел річок була розчищена.
Проте виявилося, що реконструйовані очисні продовжують скидати нечистоти у річки, вбиваючи довкілля.
Народний депутат Владислав Голуб неодноразово звертався з цього приводу до Черкаської ОДА і обласної прокуратури, проте місцева влада не бажала визнавати, майже сто мільйонів бюджетних гривень витрачені на реконструкцію очисних марно.
Тоді за запитом народного депутата Владислава Голуба щодо розкрадання бюджетних коштів на реконструкції очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал» було відкрито кримінальне провадження № 12015250130000292 за ст. 191 ч. 4 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

До теми:  Чорна діра бюджету, або як у Золотоноші відмивають державні кошти

Наприкінці минулого року Черкаська ОДА нарешті визнала, що очисні споруди золотоніського КП «Міський водоканал» не справляються з кількістю стічних вод та рівнем їх забруднення.
Такий висновок зробила створена в ОДА робоча група з перевірки ефективності роботи очисних споруд м. Золотоноша. Тоді з’явилася надія, що гілки влади порозуміються і консолідуються над вирішенням цієї великої екологічної проблеми. Але сподівання залишились марними.
Золотоніська міська влада замість вирішення проблеми очисних, сконцентрувалась на черговій брудній інформаційній кампанії проти народного депутата.
У результаті – нещодавно нові дослідження державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» підтвердили, що через золотоніські міські очисні продовжують гинути річки Золотоношка і Суха Згар. Подаємо офіційну інформацію цієї установи щодо моніторингу якості води у річках Черкащини без купюр.

Читайте на сайті:  Золотоніських чиновників підозрюють у розтраті 3 мільйонів на реконструкції сміттєзвалища

«Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.
Упродовж 2016 року із водойм І категорії досліджено 59 проб води за санітарно-хімічними та 98 – за мікробіологічними показниками.
Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 9 (8,8%) пробах за мікробіологічними показниками.
Із водойм ІІ категорії досліджено 734 проби річкової води за санітарно – хімічними та 1777 – за мікробіологічними показниками. Не відповідало встановленим нормативам 60 (8,1%) проб за санітарно-хімічними та 237 (13,4 %) – за мікробіологічними показниками.
За результатами лабораторних досліджень водні об’єкти області відповідно до гігієнічної класифікації СанПіНу № 4630088 зазнають впливу від допустимого до високого ступеню забруднення.
За мікробіологічними показниками у Золотоніському та Кам’янському районах питома вага проб з відхиленнями від гігієнічних вимог перевищує середньообласний показник у 225 разів, що передусім пов’язано із забрудненням річок Суха Згар, Золотоношка та Тясмин недостатньо очищеними стічними водами водопровідно-каналізаційних господарств міст Золотоноша та Кам’янка.
На думку фахівців державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на якість річкової води може негативно впливати діяльність каналізаційних очисних споруд, які у багатьох випадках, до сьогодні, використовують недосконалі технології очищення каналізаційних стоків та мають незадовільний санітарно – технічний стан, безконтрольна культивація та господарське використання прибережних смуг річок, відсутність належного виробничого лабораторного моніторингу якості стічних вод та води водойм, зокрема у місцях водокористування населення тощо».
Сподіваємось, місцева влада зверне увагу на ці дослідження і почне приймати відповідні рішення, адже якщо чиновники «гальмують», то труба очисних споруд працює, як годинник – цілодобово. Брудні води займають все більше водного простору…

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 1 лютого 2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.