Золотоніські очисні продовжують вбивати довкілля

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат Владислав Голуб звернувся до голови Черкаської ОДА та прокурора Черкаської області щодо ліквідації екологічної катастрофи у Золотоноші і притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у розкраданні державного майна (ст.191 Кримінального Кодексу України). Приводом для звернення став офіційний висновок ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо результатів моніторингу річок Суха Згар та Золотоношка. Держсанепідслужба встановила, що стоки з уже реконструйованих очисних споруд Золотоніського КП «Міський водоканал» продовжують труїти річки Суха Згар і Золотоношка. Фахівці виявили (згідно класифікації СанПіНу №4630-88) високу ступінь забрудненості стоків, що потрапляють у річки з очисних споруд м. Золотоноша.

unnamed-211Розпочнемо з передісторії. Як відомо минулого місяця керівництвом м. Золотоноша і КП “Міський водоканал” в черговий раз відрапортували про здачу в експлуатацію повністю реконструйованих очисних, проковтнувших в себе за різними даними від 30 до 60 мільйонів бюджетних гривень.

ЧОРНІШЕ НІКУДИ

Помпезній здачі багатомільйонного довгобуду передував скандал. Наближені до мера Золотоноші Войцехівського «громадські активісти» почали ганьбити народного депутата Владислава Голуба, звертаючись із відкритими листами від імені громадськості, звинувачуючи його у байдужості до проблем місцевої громади. В районних і обласних ЗМІ були масово розтиражовані дописи директора Золотоніського КП «Міський водоканал» Сергія Кузнєцова: «…нарешті золотонісці можуть спати спокійно. 15 червня після довготривалих робіт технічний комплекс очисних споруд повністю включено в роботу. Це є великою перемогою …Водночас, м’яко кажучи, пише Кузнєцов, дуже дивує позиція тих, хто замість того, аби сприяти вирішенню глобальної проблеми (мається на увазі запуск очисних споруд Золотоноші, – ред.), намагався заробити на ній політичні бонуси. Йдеться про народного депутата України Владислава Голуба…»
Як образно і влучно зазначило видання «Дзвін»: «Через золотоніські очисні черкаський губернатор «спустив собак» на нардепа Голуба». До звинувачень нардепа, а заодно й нашої газети, підпряглися міський голова і анонімні голови кварткомів.
Вочевидь, керівництво міста Золотоноша сподівалося масованою «інформаційною» кампанією проти нардепа відвернути увагу від реального стану справ на очисних: виллємо на нього цебер бруду, і відчепиться. Творіть, мовляв, що хочете, вас багато, я один. Проте, депутат виявився міцним горішком.
Саме Владислав Голуб домігся у Кабміні фінансування ліквідації екологічного лиха на Золотоніщині, пов’язаного з забрудненістю річок через аварійні очисні. Саме за його сприяння були виділені кошти як на очистку річок, так і частково на реконструкцію очисних споруд. Безумовно, нардеп тримав на контролі проведення робіт, що здійснювалися бюджетним коштом. І саме цей контроль дуже не подобався і місцевому і обласному керівництву. Проте нардеп домігся, щоб ситуацію на річках і очисних офіційно моніторили і висновки оприлюднювали.
Вочевидь, часи, коли нардепи співали під дудку місцевого керівництва, сприяючи спільним проектам, минають. Нехай, можливо, в одному окремому окрузі, але початок покладений!

ЯК НАСПРАВДІ ПРАЦЮЮТЬ  РЕКОНСТРУЙОВАНІ ОЧИСНІ

Подаємо без купюр з сайту установи офіційний висновок ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо результатів моніторингу річок Суха Згар та Золотоношка:
«Відповідно до доручення облдержадміністрації щодо забезпечення лабораторнооінструментальних досліджень якості води р. Суха Згар фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» збільшено кількість досліджень та організовано щодекадний лабораторний контроль води р. Суха Згар вище та нижче скиду очисних споруд каналізації м. Золотоноша та р. Золотоношка у контрольному створі №46 с. Чапаєвка (Благодатне) Золотоніського району).
В рамках цієї роботи за перше півріччя 2016 року досліджено 20 проб води за санітарно-хімічними та 23 за мікробіологічними показниками, з них виявлені відхилення від встановлених нормативів відповідно у 15 (75,0%) пробах (інтенсивність запаху, зважені речовини, вміст сухого залишку, аміаку, розчиненого кисню, заліза, хімічне споживання кисню) та 14 (60,9 %) пробах (індекс лактозопозитивної кишкової палички та кишкової палички, сальмонели).
Висока ступінь забруднення води р. Суха Згар (згідно класифікації СанПіНу №4630088) виявлена нижче місця скиду з очисних споруд каналізації м. Золотоноша та помірна – у контрольному створі №46 с. Чапаєвка (Благодатне)».
Індекс Е.Соli (фактично фекальні відходи) становить 6200 в 1 дм кубічному!

ЩО РОБИТИ

Народний депутат Голуб ініціює розслідування ситуації, що склалася, на очисних КП «Міський водоканал» з притягненням винних до кримінальної відповідальності.
Зокрема, на власній сторінці у Фейсбуці Владислав Голуб написав:

«Отримавши результати аналізу проб стічних вод, після так званої очистки, так званими «реконструйованими» очисними спорудами в місті Золотоноша, публічно звертаюся до голови Черкаської ОДА та прокурора Черкаської області щодо вжиття заходів для притягнення посадових осіб, винних у розкраданні державного майна (ст.191 Кримінального Кодексу України) до відповідальності, а також вжиття заходів щодо зупинення екологічної катастрофи, яка відбувається в місті Золотоноша.
Зазначене питання тримаю на особистому контролі!»

“Черкаський кур’єр” від 27 липня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.