Золотоніська громада зірвала корупційну схему міської влади

Новини Черкаської області

У протистоянні міська влада – громада навколо будівництва в Золотоноші так званої БІО-ТЕС перемогла громада. Влада заявила, що БІО-ТЕС не буде, є нова ідея – встановити сонячні батареї. Єдність громади і народного депутата Владислава Голуба в боротьбі проти корупції дає результати і демонструє, що громада здатна ефективно контролювати владу. Проте, безумовно, заспокоюватися зарано. Враховуючи методи роботи міської влади та її патологічне небажання бути чесною з громадою, питання забудови території, відведеної під ТЕС, потрібно пильно контролювати.

Як відомо декілька місяців тому золотоніська міська влада анонсувала ідею будівництва нібито екологічно безпечної БІО-ТЕС. На повірку виявилося, що цей проект може бути ще більш небезпечнішим не тільки для екології і здоров’я черкащан, а й для державної скарбниці, ніж екологічне лихо на річках через неналежну роботу золотоніських очисних.

Золотонісці на громадських слуханнях минулого тижня підтримали зведення, замість БІО, сонячної електростанції. Як і БІО-ТЕС, сонячну електростанцію хочуть звести на ділянці по вул. Обухова, 65 м. Золотоноша. Як повідомляв нещодавно Черкаський кур’єр, про те, що міська влада Золотоноші збирається 17 липня провести громадські слухання з приводу будівництва теплоелектростанції поблизу Золотоноші і с. Нова Дмитрівка громада узнала випадково. Про те, що громаду скликають на слухання золотонісці дізналися не від місцевої влади, а випадково з офіційної відповіді Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА на запит депутата Черкаської обласної ради Олександра Лошкова. Із відповіді на депутатський запит випливає, що золотоніські міські владці не тільки призначили на 17 липня громадські слухання, але й те, що на будівництво БІО-ТЕС нема відповідного погодження. Так що хоч «сонячною», хоч «місячною» ТЕС, а громаду потрібно було заспокоїти.

Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський навіть «прозрів» і наголосив, що дослухається до думки громади і не буде будувати екологічно-небезпечний об’єкт в межах міста.

Проте громада з пересторогою ставиться і до чергового ноу-хау. «Потужність нашого РЕМу використовується на 60%, у нас є надлишок електроенергії, використайте спочатку це. До того ж невідомо, яка буде характеристика напруги, що подаватиметься на місто», – зауважив житель міста Золотоноша Василь Радченко.

Перед місцевим будинком культури – кілька людей, реєстрації на слухання немає, зала напівпорожня. Місцеві помітили, процедура проведення громадських слухань не дотримана згідно чинного законодавства. «Постанова Кабміну № 555 передбачає наявність досить чітких повідомлень з техніко-економічними показниками, з графічними зображеннями проекту. Цього всього не було. Мали б виготовити інформаційні буклети, зробити оголошення, люди не знали про ці громадські слухання»,– пояснив таку невелику присутність людей на слуханнях житель села Нова Дмитрівка Олександр Нагаєвський. «Про те, що сьогодні 17 липня мали відбутись громадські слухання ми дізнались випадково», – каже депутат Золотоніської міської ради Олексій Слюсар.

В ході слухань виявилося: громаді знову не залишили вибору, не хочете БІО-ТЕС, то підтримуйте будівництво сонячних батарей. Так або інакше, а ділянка має бути забудована, переконують громаду міські керманичі. Електроенергія потрібна місту для роботи Індустріального парку – така позиція міської влади Золотоноші.

«Якщо сьогодні буде прийняте рішення про встановлення сонячної електростанції, і це рішення буде затверджене на сесії міськради, то будівництво ЕКО-ТЕС автоматично відпадає, бо ця земельна ділянка виділяється під інший вид джерела електроенергії. Комісія, яка вивчала питання будівництва теплоелектростанції, автоматично розпускається», – розповів міський голова Віталій Войцехівський.

Однак перед тим, як розпочати обговорення нового проекту, має бути винесене відповідне рішення щодо попереднього, переконані жителі Золотоноші, втім такого рішення не ухвалено. «Відповідних дозволів і експертиз щодо БІО-ТЕС не проводилося, рішення депутатської комісії не ухвалено», – повідомив депутат Золотоніської міської ради Олексій Слюсар. Тож не виключено, що до питання про будівництво БІО-ТЕС можуть повернутися, його остаточно не закрили. А поки громада проголосувала за встановлення сонячних батарей, тим самим отримала невелику, але перемогу.

Але місцеві кажуть – триматимуть «руку на пульсі». Через численні порушення процедури слухань влада може таки «пропихнути» будівництво теплоелектростанції. «В нас знову вийшло так, що є маса процедурних порушень, якими можуть скористатися попередні інвестори, які зможуть через суд оскаржити ці громадські слухання і повернути ситуацію з БІО-ТЕС на вихідні рубежі»,– припустив правник, житель м. Золотоноші Ростислав Пилипенко. До того ж, за словами проектанта Олександра Корнієнка, екологічний об’єкт – сонячна електростанція – не несе навантаження на грунти і може бути транспортований в інше місце, тобто на іншу ділянку. Це ще більше додає шансів будівництву теплоелектростанції. Та й сам мер Войцехівський у коментарі журналістам перед слуханнями зізнався: «На сьогоднішній день є комісія, яка у нас працює над цим об’єктом і раптом буде показано, що теплоелектростанція не несе екологічну загрозу для міста, може тоді будемо розглядати якусь іншу земельну ділянку».

Громаді поки-що залишається вірити, що питання по БІО-ТЕС закриють, але не втрачати пильності, знаючи, що владці іноді не мають принципів, коли мова йде про «освоєння» державних коштів. Згадаємо, хоча б про нашумілий ремонт колектору у м. Золотоноша чи реконструкцію очисних споруд…

Нагадаємо, що в боротьбі проти будівництва екологічно небезпечного об’єкта громаду Золотоноші підтримав народний депутат України Владислав Голуб. Саме Владиславом Голубом були ініційовані перевірки використання державних коштів на предмет раціонального освоєння їх міської владою Золотоноші. Власне, сьогоднішній золотоніський досвід, що демонструє єдність громади і народного депутата в боротьбі проти корупції, це невеличкій острівець надії на зміни в країні.

“Черкаський кур’єр” від 26.07.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.