Зміни до Конституції позбавлять суддів політичного впливу – Голуб

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Ключова мета змін до Конституції в частині реформування суддівської гілки влади – це позбавлення суддівського корпусу будь-якого політичного впливу.
940877_1038038352908285_4968538088021300066_n
Про це в ефірі програми В деталях на телеканалі Рада повідомив народний депутат України Владислав Голуб, пише «Kanos».

«Я думаю всі погодять з тим, що питання реформування судової гілки влади є напевно найбільш актуальним наразі. Тому, я вважаю, що це рішення (ред.: прийняття у першому читанні змін до Конститції) дозволить нам дійсно йти по шляху реформування суддівської галузі», – зауважив нардеп.

Однак, за його словами, прийнятий парламентом законопроект дійсно потребує певних уточнювальних моментів.

«Мета цього законопроекту, і це відзначала Венеційська комісія, позбавити суддівський корпус будь-якого політичного впливу, щоб судді у нас дійсно були незалежні, якими вони і мають бути по своїй природі. Саме тому, зараз цим законопроектом пропонується зняти будь-який вплив Верховної Ради, щоб не було маніпуляції з цього питання з боку народних депутатів. Цим законопроектом передбачається конкурсний набір суддів і відбирати їх буде Вища рада юстиції, а Президент буде носити більше церемоніальну функцію щодо фактичного їх призначення», – пояснив Голуб.

В той же час, перехідний період, що передбачений у відповідних змінах, за його словами, також необхідний задля того, щоб гармонізувати всю законодавчу базу і не було дисбалансів, які можуть дати можливість або майбутнім суддям, або колишнім суддям, оскаржувати своє звільнення або відсторонення від своєї діяльності у судовому порядку.

Більше аргументів щодо внесення змін до Конституції в частині правосуддя дивіться нижче на відео.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.