Жителів Черкас закликають до участі в акції “Здай кров – врятуй життя”

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

Загальнодержавна акція “Здай кров – врятуй життя” стартувала сьогодні на Черкащині в рамках Тижня безпеки дорожнього руху. Він триватиме до 15 листопада. Упродовж цього часу громадян закликають поділитися кров’ю для постраждалих у ДТП.  

sjgqff4gfkg

Традиційно кров можна здати на станції переливання крові, пунктах забору крові в обласній лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги та пологовому будинку № 1.

Захід проходить в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 в багатьох країнах світу.

Головною метою тижня є привернення уваги до проблем травматизму та смертності на дорогах, особливо серед дітей, та поліпшення дорожньої безпеки.

За даними офіційної статистики за 10 місяців 2015 року в Україні сталося понад 107 тисяч ДТП, з них 20 033, в яких 25 028 осіб травмовано та 3 124 загинуло, в тому числі постраждало 3 258 дітей до 18 років і 173 дитини загинуло.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського, дорожньо-транспортний травматизм та високий рівень смертності внаслідок ДТП є актуальною проблемою в Україні, і вирішення її можливе лише завдяки налагодженій міжвідомчій взаємодії.

Головний лікар Черкаської обласної станції переливання крові Юрій Бульба зауважує, що наразі актуальні всі групи крові.

– Торік під час тижня безпеки дорожнього руху здавали і працівники ДАІ, і студенти в нас часто здають, – розповів він.

– У Черкаському державному технологічному університеті активісти навіть донорський рух створили.

Потреба в крові часто виникає після аварій, адже під час кровотеч та переломів постраждалі можуть втрачати до 25% об’єму циркулюючої крові, що вже є показанням до переливання.

– Рекомендована ВООЗ доза забору крові – 450 мілілітрів та ще 20 на аналізи – додав Юрій Іванович. – За добу в середньому ми можемо взяти кров у сорока людей. Донори повинні бути не молодші 18-ти років, не вживати алкоголь за 48 годин та бажано не палити мінімум за кілька годин до процедури, не вживати жирної їжі, гарно виспатися, гарно почуватися.

Нагадаємо, кожен, хто здасть кров, отримує грошову компенсацію на обід в розмірі 25-ти гривень та довідку, яка дає право на вихідний у день забору крові та наступного дня.

Про це інформує прес-служба  Черкаського обласного департаменту охорони здоров’я

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.