Земельними оборудками очільника Черкащини займуться СБУ та НАБУ

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб вимагає вивчити оприлюднені у ЗМІ факти стосовно привласнення землі співробітниками бізнес-структур, пов’язаних сімейними узами із головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком.

 Народний депутат Владислав Голуб звернувся до Прем’єр міністра, Глави Адміністрації Президента, Голови СБУ, НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури із запитом стосовно вивчення фактів викладених у журналістському розслідуванні черкаського видання. Про це він заявив з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до Уряду».

13480003_1166505240053440_925658997_n

У ЗМІ нещодавно оприлюднені два журналістські розслідування інтернет-видання «Кропива»: «Бізнес-імперія губернатора Черкащини – брати, родичі та вірменська діаспора» і  «Учасники АТО зачекають – землю отримує рідний брат губернатора». Мова  в них йдеться  про привласнення 177 і 200 га землі  в селах Степанки і Білозір’я.

«На Черкащині вже понад два роки триває планомірне розростання бізнес-імперії губернатора Юрія Ткаченка та його партнерів, пише видання.

…Загалом завдання Юрія Олеговича на посаді реалізовуються у двох напрямках – це освоєння коштів державного та обласного бюджетів та тотальне збільшення земельних угідь підконтрольних його бізнес-групі. Саме на другому завданні, яке в силу загальної складної економічної ситуації в державі (а простіше кажучи, відсутності серйозних грошових бюджетних вливань в область – ред.) і стало основним. Оскільки саме земля – це єдиний повноцінний актив, який залишився у зубожілих громад. В той же час бізнесмени-аграрії вже тривалий час мають можливість заробляти серйозні кошти з огляду на сировинний склад економіки як держави загалом, так і Черкащини зокрема.

…Так у квітні 2016 року селяни Білозірської об’єднаної громади з легкої руки Держгеокадастру області втратили 177 га пасовищ і сіножать. Підставна особа губернатора Юрія Ткаченка – Борис Олександр Олександрович – отримала їх в оренду для ведення фермерського господарства до березня 2023 року. Нині отримані землі вже розорані, а окремі навіть засіяні» – йдеться у журналістському розслідуванні. Видання оприлюднило перелік ділянок, витяги з Держгеокадастру,  інші документи.

У статті «Учасники АТО зачекають – землю отримує рідний брат губернатора» в епіцентрі земельного поділу вявилося вже  село Степанки Черкаського району.  «Тут поки безуспішно домагаються отримання землі для ведення сільського господарства 33 місцевих учасника АТО, натомість пани (бізнес-імперія  губернатора) вже фактично захопили понад 200 га землі. Юридичне закріплення чергового шматка землі відбудеться найближчим часом – спочатку буде затверджено проект нормативно0грошової оцінки земель на сесії Черкаської районної ради 17 червня, далі слово за обласним Держгеокадастром який укладатиме договори» – зазначається в розслідуванні.

Після виступу народного депутата Владислава Голуба  в парламенті з приводу цих земельних оборудок у підконтрольних обласній владі ЗМІ з’явилася інформація  про те, що «деякі сили підбурюють селян….». Проте, як з пісні слова не викинеш, так зорані і засіяні вже землі не приховаєш.

stepank2

Автори видання побували на місці їх локації.  Ними встановлено, що землі «знаходяться у безпосередній близькості, вздовж річки Тясмин. На землі вже проведені польові роботи і вона засіяна. (Тобто земля вже обробляється, однак документація лише напрацьовується – ред.)».

Владислав Голуб під час  «Години запитань до Уряду» також знову підняв тему  відбудови  академічного музично-драматичного театру в Черкасах, зазначивши, що обласна влада й досі практично не зробила жодного кроку заради того, щоб відбудувати цей театр.

Проте очільник області , як зауважив Голуб, заради того, щоб призначити  керівником державної архітектурно-будівельної інспекції екс– помічника Тулуба – Євмину, особисто їздить в Київ лобіювати його кандидатуру, бо це вигідно його бізнес-партнеру…

– У мене таке відчуття, що очільник Черкаської обласної державної   адміністрації забув про сумний досвід його попередника пана Тулуба, який зараз відсиджується у Іспанії і чекає, коли на нього відбудеться український суд. Але я глибоко переконаний в тому, що з  часом, коли місцева влада  вважала себе місцевими князями, так нібито область їм належить і вони можуть там робити все, що захочуть заради власного збагачення, заради збагачення своєї сім’ї і своїх бізнес-партнерів,   з цим часом ми повинні покінчити. Бо саме це спричинює зубожіння людей і заважає розвитку нашої країни, –  заявив Владислав Голуб.

За «класикою жанру»  після ініційованої  Голубом перевірки земельних оборудок на Черкащині,   місцева влада на нього,  за влучним висловом  видання «Дзвін» спустила усіх «інформаційних собак». Проте ми знаємо, що собаки брешуть, а караван таки йде. І сподіваємось, що цього  разу розслідування буде проведено неупереджено, …бо терпець у людей уже уривається.

“Черкаський кур’єр” від 22 червня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.