Зберегти воду: Кременчуцьке водосховище отруюють нечистотами з золотоніських очисних споруд

Новини Черкаської області

Багато років екологи Черкащини б’ють на сполох через  екологічну катастрофу на річках Золотоношка та Суха Згар,  до яких потрапляють нечистоти  з  очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал», а також через аварії на каналізаційній мережі міста Золотоноша. Як відомо, Суха Згар впадає в Золотоношку, а Золотоношка – до Дніпра. Мертва вода з забруднюючими речовинами, що перевищують максимально можливу концентрацію, потрапляє у Кременчуцьке  водосховище.

Держава тільки за поданнями народного депутата Владислава Голуба виділила десятки мільйонів гривень на реконструкцію очисних споруд. Влада Золотоноші запевнила, що очисні реконструйовано і до річок потрапляють вже очищені стоки. Проте вже перша  перевірка  встановила, новозбудовані очисні споруди не можуть впоратися з покладеною на них роботою.

Очисні, на реконструкцію яких пішла майже сотня мільйонів коштів платників податків, продовжують труїти довкілля.  Народний депутат Владислав Голуб ініціював  відкриття кримінального провадження. У лютому ц.р. прокуратурою Черкаської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора ТОВ, яке займалося реконструкцією, у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Десятки мільйонів коштів платників податків спрямовано й на реконструкцію напірно-каналізаційного колектора м. Золотоноша, а його продовжує  «рвати» на шматки.

Гроші  на реконструкції нечисті на руку ділки вже «освоїли», а проблема залишається.  Нещодавно народний депутат Владислав Голуб звернувся з цього приводу у Facebook до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  і міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака. «Варто це питання підняти на державному рівні,  бо держава виділила і виділяє шалені кошти на реконструкції цих очисних, а на місцевому рівні ці кошти просто залишаються в кишенях місцевих можновладців?» – зазначає народний депутат. Владислав Голуб також оприлюднив офіційний висновок Держпродспоживслужби  щодо результатів моніторингу річок Суха Згар та Золотоношка.

Головне управління Держпродспоживслужби інформує, що в Золотоніському районі продовжують фіксувати факти забруднення води річки  Золотоношка внаслідок скиду стічних вод КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради.  За результатами моніторингових досліджень якості води річок Суха Згар та Золотоношка, проведених ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» впродовж 2017 року, майже у кожній з досліджених проб, які були відібрані нижче скиду  каналізаційних очисних споруд м. Золотоноша, зареєстровані  відхилення від гігієнічних нормативів як за санітарно-хімічними, так і за мікробіологічними показниками. Зокрема, були виявлені перевищення за органолептичними показниками у 2-5 разів, за показником хімічного споживання кисню у 3-5 разів, зниження вмісту розчиненого кисню; а також перевищення щодо кількості лактозопозитивних кишкових паличок у 14-5000 разів, індексу колі-фагів у 2 рази, також було виявлено патогенні мікроорганізми та яйця гельмінтів.

Ці факти свідчать про неефективну роботу Золотоніських каналізаційно-очисних споруд, неналежне знезараження стічних вод та продовження надходження забруднюючих речовин у річки Суха Згар та Золотоношка,  наголошується в повідомленні Держпродспоживслужби.

У поточному році внаслідок аварійної ситуації на напірно-каналізаційному колекторі м. Золотоноша 02.02.2018 р. значна кількість неочищених стічних води потрапила у річку Золотоношка. Згідно з наданими  ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» результатами лабораторних досліджень проб річкової води, відібраних нижче аварійного скиду, виявлено перевищення лактозопозитивних кишкових паличок –у 14 разів.

Така ситуація призводить до розповсюдження забруднень за течією річки Золотоношка, потрапляння їх у грунтові водоносні горизонти, в криниці, шахтні колодязі населених пунктів, садово-городніх, дачних кооперативів, прилеглих до річки, а також  до Дніпра. Як наслідок – зростають потенційні ризики виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань серед населення.

Фахівці Держпродспоживслужби Черкаської області 09.02.2018 р. взяли участь у виїздному засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС облдержадміністрації у м. Золотоноша стосовно ліквідації наслідків аварійної ситуації на каналізаційній мережі міста. За результатами засідання, з метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації у м. Золотоноша та Золотоніському районі Держпродспоживслужбою були надані відповідні пропозиції. На адресу міського голови м. Золотоноша відправлено листа стосовно ситуації щодо забруднення води річок та вжиття відповідних заходів, повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 28 лютого 2018 

Розповісти друзям
  • 13
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.