Зарплатні борги колишнього СУБ “Митниця” сягають понад мільйон гривень

Новини Черкаси

За зверненням 31 колишнього працівника підприємства за допомогою фахового адвоката судом  було задоволено 31 позов на загальну суму близько 1 млн 250 тис. грн., але виключно до неіснуючого комунального підприємства «Служба утримання будинків «Митниця». 

Звільнені працівники КП «Служба утримання будинків «Митниця» Черкаської міської ради

В судових засіданнях судді, особливо в апеляційній інстанції, часто радили представникам міської ради «щось вирішувати», «не кидати людей», «зважати, що це заробітна плата і це питання потребує вирішення» та ін., але такі поради, на відміну від судового рішення, не є обов’язковими до виконання, і Черкаська міська рада їх, звісно, проігнорувала.

Як з’ясувалося пізніше, під час розгляду справ за позовами колишніх працівників КП «СУБ «Митниця» в Придніпровському районному суді розглядалися також і інші справи за участю «Митниці», а саме заяви (згідно з даними судового реєстру — щонайменше 22 судові справи) комунального підприємства «Придніпровська СУБ» про переведення на неї заборгованості населення міста Черкаси перед комунальним підприємством «СУБ «Митниця».

11 жовтня 2017 року у людей урвався терпець, тож вони взяли власноруч намальовані плакати й прийшли на засідання сесії міської ради.

Під час сесії представникові двірників Таїсії Косінській було дозволено виступити з трибуни перед депутатами, і до порядку денного було «з голосу» включено питання про припинення КП «СУБ «Митниця» шляхом приєднання до КП «Соснівська СУБ».

Згідно прийнятого рішення Черкаської міської ради від 11.10.2017 № 2-2399 “Про припинення комунального підприємства «Служба утримання будинків «Митниця» Черкаської міської ради” шляхом ліквідації ліквідаційна комісія має провести заходи щодо припинення комунального підприємства «Служба утримання будинків «Митниця» Черкаської міської ради» шляхом ліквідації згідно з вимогами чинного законодавством впродовж шести місяців з дати прийняття цього рішення.

Але це історія не перемоги, а чергової зради. Перед депутатським корпусом «раптово» виступив депутат Павло Карась (який, на відміну від багатьох, був добре обізнаний щодо реального стану справ, оскільки отримав колективне звернення від працівників) і запропонував ліквідувати КП «СУБ «Митниця» без правонаступника, начебто саме це і тільки це дозволить виплатити заборгованість із заробітної плати. Депутатам дуже сподобалася ідея, що вони самі обиратимуть, чи погашати комусь із кредиторів борги чи ні, і в якій сумі, та рішення щодо ліквідації комунального підприємства без правонаступництва було ухвалено рекордною кількістю голосів.

Коли я приїхала на сесію пояснити депутатам, що вони накоїли, пан Карась почав говорити, що після затвердження ліквідаційного балансу планується надати фінансову допомогу на виплату заробітної плати, але, по-перше, про фінансову допомогу в рішенні міської ради не було ані слова ані півслова, а по-друге, цифри, які називала пані з фінансового відділу, дуже сильно відрізняються від реальних. Так, посадовцями було сказано про наявні 400 тис. грн заборгованості, хоча тільки згідно з рішеннями судів, які набули законної сили, вже є 1 млн 250 тис. грн, а дехто до суду навіть не звертався, тож повна сума заборгованості є трохи більшою. – коментує ситуацію адвокат Надія Івашкова

Наразі ми маємо ситуацію, коли ліквідаційна комісія зобов’язана розпочати процедуру банкрутства комунального підприємства за рішенням власника. У разі, якщо вона цього не зробить, згідно з законом «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» голова ліквідаційної комісії (а це, до речі, заступник міського голови) має нести солідарну відповідальність за зобов’язаннями підприємства перед кредиторами.

Бо відповідно до закону інформація щодо початку процедури ліквідації, голови ліквідаційної комісії та строку пред’явлення вимог кредиторами має бути внесена до Єдиного державного реєстру підприємств протягом трьох днів з моменту ухвалення відповідного рішення Черкаської міської ради, але цього не зроблено досі.

За матеріалами сайту Ракурс

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.