Замість ремонту ноутбук був зданий “майстром” у ломбард

Кримінал Черкаси Новини Черкаси

Близько 40 заяв отримали у поліції від черкащан, які лишилися своїх ноутбуків та планшетів після того, як віддали у ремонт майстру, що працює за адресою Калініна, 44.

Частину з них здали в ломбард, решту просто не відремонтували та не повернули власникам. Серед постраждалих опинилася і черкащанка Оксана Горбань, повідомляє публікація сайту “ІнфоМІСТ”.

Жінка втратила ноутбук. Однак їй не стільки цінна річ, як її вміст. На пристрої зберігалися світлини та відео її 2-річної донечки від моменту народження і до 17 грудня. Саме тоді вона й здала ноутбук в ремонт. – Віддала в ремонт ноутбук знайомому моєї куми. Це не чужа людина, тим паче ми вже давали йому на ремонт речі. Він поряд знімає квартиру, водимо разом дітей у садочок. Чоловік попросив 550 гривень, щоб замовити деталь в інтернеті. Він сказав, що зробить його за 2 тижні. Я почекала, через 2,5 тижні набрала його, але він сказав, що деталь не прийшла, – продовжує черкащанка у розмові з журналістом видання.

Ще через тиждень чоловік сказав, що хворий, згодом – що дитина захворіла і решту відмовок. Чоловік Оксани поїхав на місце його роботи, але відразу зустрітися з майстром не вдалося. На другий день він таки написав розписку. – У розписці йшлося, що 5 лютого майстер поверне ноутбук. Якщо ж не поверне мій, то поверне ідентичний. Я вже тоді відчула, що його немає, – пригадує жінка. Згодом Оксана самостійно поїхала до його офісу. Там на горе-майстра чекало вже троє людей, які теж не могли забрати свої речі з ремонту. Дівчина, яка орендувала місце в одному приміщенні, що й горе-майстер, написала номер власника приміщення Олександра. Саме пан Олександр з’ясував, що ноутбук Оксани у ломбарді, та пообіцяв людям зібрати інформацію про їхні зниклі речі.

– Ноутбук вже продали з ломбарду за 800 гривень. Майстер здавав його в ломбард “Комод” на Сєдова. Він сказав, що не стирав інформацію з ноутбука, але я розумію, що людина, яка купила, вже відформатувала його. У мене є знайомі, які говорять, що зможуть інформацію відновити принаймні частково, – каже черкащанка. Жінка хоче повернути цінну інформацію, яка зберігалася на пристрої. Вона навіть готова заплатити за це кошти. – Мені не дорогий ноутбук. Моїй дитині 2 роки і 8 місяців. Я всі моменти, які можна зафіксувати, зберігала на комп’ютері. Перший зубик, перше слово – я все це намагалася зловити. В мене такого дитинства не було, тому я хотіла, щоб в моєї дитини була пам’ять. А її в неї відібрали, – плаче молода мама. Оксана має надію, що той, хто придбав її ноутбук у ломбарді “Комод” на Сєдова 1 лютого, відгукнеться.

Модель ноутбука: АSUS X58Le. Серійний номер 94NOAS 12493916D. Контактний номер телефону: 0977440807 (Оксана Горбань)

Як виявилося, горе-майстру офіційно ще не повідомлено про підозру. Нині триває досудове розслідування, з’ясовуються всі обставини правопорушення. Станом на вчорашній день надійшло вже 40 заяв від людей. Досудове розслідування швидше за все триватиме не довго, адже основні факти вже задокументовані. Складність полягатиме лише у визначенні вартості завданих збитків. Дії горе-майстра кваліфікуватимуть за частиною 1 та 3 статті 191 ККУ. Санкція передбачає до 8 років позбавлення волі.

Розповісти друзям

1 коментар до “Замість ремонту ноутбук був зданий “майстром” у ломбард

  1. 0

    0

    Як жаль! В мене теж така сама ситуація. Здала в цю ж майстерню (Черкаси,вул. Калініна 44) на ремонт телефон Нокіа Люміа 1320 жовтого кольору 22 грудня 2015 року. Потрібно було замінити сенсор,так я, навіть, запчастину принесла майстрові, яку особисто за власні кошти купила, потрібно було тільки замінити. В результаті, за два дні,телефон зробили, але не якісно, сенсор відставав від корпусу, і горе—мастер пояснив це тим, що нібито я купила бракований сенсон (хоча на нього була гарантія і він був справний) просто при заміні сенсора було недотримано всих технічних умов і в результаті, горе—майстер, забрав телефон на доопрацювання. І…. так телефона я більше і не побачила. Чула у відповідь такі самі відговорки: то сам хворий,то дитина захворіла….І що тепер робити?!?!?!! Сама живу за кордоном, коли здавала телефон в ремонт, то була у відпустці. Немаю змоги написати заяви до поліції!!! А з інших джерел, дізналася,що 25.12.2015 року мій телефон був прийнятий в ломбард і проданий за 1100,00грн, (купила його за 7 000,00 грн.). На мою думку, потрібно притягувати до відповідальності і горе—майстра, і тих осіб, які володіють ломбардами і всими іншими подібними закладами!!!! Як вони (ломбарди) без підтверджуючих документів на право власності, приймають техніку???? Отак і процвітатимуть такі горе—майстри, гоп—стопи, бо ніхто не просить, ані чека на придбаний товар, ані коробку з під нього для підтвердження власника. А саме головне, не виникає питання, де горе—майстер взяв стільки техніки!!!??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.