Закон Голуба підніме Україну на два пункти в рейтингу Doing Business та вдарить по корупції

Владислав Голуб

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект Владислава Голуба № 4194, що передбачає скасування печаток юридичними і фізичними особами-підприємцями.
Експерти відзначають, що прийняття закону про скасування печаток підніме Україну на два пункти в рейтингу Doing Business.

Ухвалення закону, ініційованого народним депутатом Владиславом Голубом у співавторстві з Оленою Сотник, на думку підприємців, спростить ведення бізнесу, життя підприємцям, і вдарить по корупції.

Владислав Голуб розповів нашому виданню, що метою прийняття законопроекту є вдосконалення державного регулювання використання печаток у господарській діяльності.
– Закон спрощує господарську діяльність, виключаючи необхідність проставлення відбитку печатки на документах, які будуть подаватися до органів державної влади або місцевого самоврядування, – коментує положення закону Владислав Голуб. – Завдяки застосуванню норм закону буде досягнуто ряд важливих цілей: суб’єкти господарювання отримають реальну можливість здійснювати господарську діяльність без використання печаток; буде зменшено правову невизначеність у сфері використання печаток, що, у свою чергу, призведе до зменшення кількості господарських спорів з цього питання. Закон скасовує можливість відмови у прийнятті документів без відбитку печатки, зменшуючи таким чином ризики корупційних правопорушень. Закон передбачає адміністративну відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі. Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850-1700 гривень», – зазначив Голуб.
Він підкреслив, що печатка – формальність, яка працює в не зовсім розвинених країнах. У більшості країн світу давно не використовують печатки, оскільки підтвердженням справжності документа є підпис. Підпис – це те, що можна перевірити, його можна піддати експертизі.
Закон №4194 – черговий крок на шляху уніфікації українського та європейського законодавства, до інтеграції України в європейський простір, – підсумував автор закону.

Джерело: Черкаський кур’єр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.