Закон беззаконня або чому люди ненавидять чиновників

Новини Черкаської області

Про корупцію, яка знищує довіру людей до влади, на прикладі ситуації у 197 виборчому окрузі пише у своїй статті для всеукраїнського видання «Левый берег» народний депутат, член комітету з питань правової політики та правосуддя, заступник члена делегації Верховної Ради в ПАРЄ Владислав Голуб.

Владислав Голуб“Звичаї – це люди, закони – розум країни. Звичаї не рідко більш жорсткі, ніж закони. Звичаї, часто не розумні, беруть верх над законами”. Ці слова належать Оноре де Бальзаку. Сказані вони були ще у першій половині ХІХ століття у Франції, але є досить актуальними для українського сьогодення.
Три роки після Революції Гідності чітко засвідчили одну проблему, яка не вирішується, а посилюється. Це – корупція, яка вже три десятиліття поспіль висить тяжким ярмом на шиї України. Саме корупційна система не дає змоги рухатися нашій державі уперед, породжуючи ненависть людей до усіх тих, хто мав би провадити реформи та демонструвати нові, прозорі та відповідальні підходи державного управління. І чим далі, тим чіткішим стає усвідомлення, що корупціонери не бажають робити правильних висновків і така їх поведінка може закінчитися досить сумно як для них самих, так і для країни в цілому.
У якості прикладу наведу ситуацію на своєму виборчому окрузі №197 у Черкаській області.
Вже другий рік поспіль як народний депутат України я намагаюсь захистити інтереси громади міста Золотоноша та домогтися від місцевої влади, аби кошти, отримані внаслідок успішної реформи децентралізації, йшли саме на забезпечення потреб та інтересів мешканців міста. На сьогодні відкрито два кримінальних провадження стосовно тендерів на реконструкцію очисних споруд та каналізаційного колектора (№12016250000000347 та №12015250000000292). Є експертні висновки щодо завищення цін. Відповідно до тендерної документації, ремонт колектора мав бути завершений у грудні 2016 року, в інакшому
випадку, кошти повернулися б у бюджет. 26 та 28 грудня були підписані акти виконаних робіт. Проте, хто проходив центром міста Золотоноша, бачив, що жодні роботи там не проводилися. Але за відповідну роботу перерахували 31 млн. грн.
Відзначу, що 17 лютого УБЕЗ та прокуратура Черкаської області провели обшуки вдома у першого заступника міського голови Золотоноші Олега Масла та у керівника золотоніського Водоканалу Сергія Кузнєцова. Не зважаючи на факти порушення кримінальних проваджень, на обшуки, наявність інформації щодо корупційних оборудок, які, ймовірно, здійснюються під керівництвом міського голови Золотоноші, я не маю повної впевненості щодо того, що справу буде доведено до кінця і винні у розкраданні коштів будуть покарані.
Не здивуюся, якщо і кримінальні провадження будуть закриті, адже є інформація, що усі «справи» по Золотоноші активно курує та прикриває очільник Черкаської області Юрій Ткаченко.
Про діяння пана Ткаченка вже говорять не тільки на Черкащині, а й за її межами. Так, експерти Комітету виборців України у звіті за 2016 рік оцінили діяльність Ткаченка як незадовільну і дійшли висновку, що він використовує власне службове становище з метою розширення своїх бізнес-активів, а також призначає на посади людей з досить сумнівними біографіями.
На прикладі Черкащини ми бачимо, що нині влада на місцях нічим не відрізняється від своїх попередників.
До речі, діючий міський голова Золотоноші у 2010 році балотувався на посаду мера саме за офіційної підтримки Партії Регіонів.
Даний приклад не є унікальним в межах України. Спілкуючись зі своїми колегами народними депутатами, що обиралися по мажоритарним округам, розумію, що і в інших регіонах нашої держави «місцеві князьки» забули, що у нас йде війна, і про тих, хто загинув на Майдані заради змін та кращої долі для усіх нас.
Як це не прикро казати, але сьогодні в Україні панує закон беззаконня. І саме він визначає рівень ненависті громадян до чиновників та політиків загалом. Тому, зухвалі корупційні схеми – це тест і для ГПУ, і для САП, і для НАБУ, і для МВС. Якщо ж очільники названих мною відомств не пройдуть цей тест, ми можемо констатувати, що антикорупційна боротьба в Україні – банальна бутафорія та імітація процесу. І таку цинічну зраду ніколи не пробачать люди.
Тому, звертаючись до усіх політиків України, хочу сказати наступне.
Або ми увійдемо в історію нашої держави реформаторами, або ж закінчимо ще гірше, аніж представники режиму Януковича. Обирати тільки нам, бо український народ свій вибір вже зробив. І цей вибір є набагато відповідальнішим, ніж те, чого прагнуть цинічні корупціонери, які не можуть зрозуміти, що сьогодні вже не ті часи, коли можна на біле казати чорне і навпаки та нахабно сподіватися на вседозволеність.
Демократія – відповідальність, а не вседозволеність. Тому давайте не плутати ці поняття.

Владислав ГОЛУБ

“Черкаський кур’єр” від 15.03.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.