За ініціативи Владислава Голуба медики з області провели виїзний прийом жителів Черкаського району

Новини Черкаської області

Медики з обласних лікарень виїхали до жителів сіл Черкаського району та здійснили обстеження понад 300 людей. Протягом вересня-жовтня вони навідались у більше десятка сіл Черкаського району, оглянули пацієнтів, призначили лікування і подальший супровід. Ініціював такі виїзди лікарів на допомогу селянам народний депутат України Владислав Голуб, започаткувавши акцію обстеження сільського населення: «Медицина йде до людей».

Нагадаємо, народний депутат від 197 виборчого округу Владислав Голуб від початку депутатської каденції визначив дві пріоритетні галузі своєї діяльності – освіта та медицина. Неодноразово проводячи зустрічі із селянами Владислав Володимирович відзначав гостру потребу селян у виїздах на місця вузькопрофільних спеціалістів. Тож зініціював, щоб лікарі кардіолог, невролог та офтальмолог провели прийом на базі місцевих амбулаторій.

Скористалися такою можливістю і проконсультувались у спеціалістів чимало жителів Руської Поляни, Геронимівки, Будища, Мошен, Свидівка, Кумейок, Софіївки, Яснозір’я, Байбузів, Тубільців, зробили кардіограму, інші обстеження, отримали необхідні призначення від лікарів.

«У амбулаторію Кумейок прийшли на прийом 32 особи. Зараз з пацієнтами виконуємо лікарські призначення. На місці робили кардіограму, комусь призначали додатково ультразвукову діагностику, направляли в кардіологічний центр. Поки лікуються у мене, потім за потреби направлятимемо в обласну лікарню. Корисні поради від лікарів отримала і для себе: навчилась зчитувати кардіограми, дізналась про нові препарати. Пацієнти вдячні»,- розповіла медична сестра амбулаторії Наталія Кріт.

Наприкінці вересня в рамках робочої поїздки Владислав Голуб навідався в амбулаторію села Свидівок, де саме проходив прийом лікарів, поспілкувався з людьми.

«Це дуже зручно, коли на місці приймає лікар і не треба їздити в обласну, бо нам вже тяжко добиратися»,- говорить 77-річна Валентина Вовченко, жителька Свидівка, їй потрібно постійно консультуватись із неврологом. Аліна Журбенко прийшла на прийом до окуліста, каже теж потребує лікарського нагляду. Всіх трьох лікарів відвідала Галина Тимошенко. «Лікарі уважні, компетентні, це хороша можливість пролікуватися, та й не потрібно витрачати ні часу ні грошей на дорогу до міста, дякуємо»,- розповіла пацієнтка із Свидівка Світлана Мірошник.

Організаційні моменти вирішували помічники-консультанти Владислава Голуба Інна Ключка та Олеся Марченко, допомагали вести прийом лікарям фельдшери місцевих ФАПів.

«Якби була така нагода, то люди і не їздили б так далеку у місто. Багато хто – не може за станом здоров’я. Сільським людям потрібні такі обстеження, особливо невропатолог, бо у багатьох є хвороби спини. Дякуємо за таку ініціативу депутатові»,- розповіла медична сестра АЗПСМ с. Будище Людмила Шоліна.

Навіть не зважаючи на те, що район наближений до Черкас і у людей більше можливостей дістатися до обласного центру, все ж стан здоров’я людей вимагає втручання, догляду і контролю лікарів. У цьому переконана кардіолог Вікторія Микитчук.

“Дуже багато людей не знають своїх діагнозів, які ліки потрібно приймати. Були пацієнти з гіпертонічною хворобою, з серцевою недостатністю, які приймали не ті ліки. При цьому серйозне хірургічне лікування не потрібно призначати, чимало пацієнтів просто недоліковані. Після призначення їм необхідних препаратів, симптоми і ризики значно зменшуються”,- такий загальний аналіз лікаря щодо пацієнтів Черкаського району.

Тож таке обстеження не лише зменшує ризики ускладнення захворювань, а й наближує пацієнта до медицини.

«Маємо переконати людей, що здійснити профілактику набагато легше, ніж лікувати ускладнення. Для них часто медицина недоступна, бо треба йти в аптеку, купувати ліки, витрачати кошти і це призводить до крайнощів, коли ризики смертності майже 50 на 50. На жаль, від інфарктів смертність дуже висока”,- зазначила Вікторія Микитчук. Як кажуть медики, тепер більша частина пацієнтів активно взялась за своє здоров’я й усвідомили, що медицина таки на варті здоров’я громадян.

Розповісти друзям
  • 32
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.