Якщо реформа спрямована не на отримання знань, а на те, щоб відбити бажання вчитися, така реформа нікому не потрібна! – Голуб

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Проблеми реформування освіти на селі,  які порушили жителі с. Дмитрівка з Золотоніщини, доведено до міністра освіти України Лілії Гриневич.

2142Наприкінці минулого тижня на зустрічі народного депутата України Владислава Голуба з виборцями в с. Дмитрівка Золотоніського району постало питання реформування сільських шкіл. Учителі і батьки обурювалися тим, що реформа освіти на селі зводиться до закриття малокомплектних шкіл. Знищуючи школи, можна зекономити державні кошти на виплаті зарплати вчителям, але втратити  набагато більше. Хто живе в селі, той знає істину,
яку чиновникам зі столиці не зрозуміти. Чому в селі школу закривати не можна? Тому, що не буде школи, не буде і села!
Того ж дня Владислав Голуб у програмі «Чорне дзеркало» звернувся до міністра освіти України  Лілії Гриневич з приводу ситуації з сільськими школами. Нардеп наголосив, що педколективи його округу хочуть почути відповідь від міністра на питання: «Чи існує на рівні Кабміну стратегічне
бачення того, що буде з освітою на селі?». Нардеп також висловив думку, що через закриття шкіл на селі чимало дітей залишиться без середньої освіти.

Міністр відповіла, що 60% шкіл в країні це – сільські школи. Більшість з них погано обладнанні, і є дуже багато маленьких некомплектних шкіл. Результати ЗНО, за словами Лілії Гриневич, засвідчили, якщо дитина з села, то в неї в десять разів менше шансів успішно скласти тестування, наприклад, з іноземної мови при  вступі до університету. Тобто між якістю освіти на селі і в містах – велика прірва, підкреслила пані міністр. Саме
тому, за її словами, прийняте рішення про створення опорних шкіл, де в кращих умовах будуть навчатися діти старшої вікової групи.

–  Щоб ви зрозуміли, пані міністр, за 30 км. від села за відсутності транспорту і доріг жодна дитина до цієї школи  не добереться, – зауважив Голуб.

 

Міністр:  Маленькі діти будуть навчатися у початковій школі у селі, а великі, якщо є можливість  поїдуть до опорної…

 

Голуб: На чому і по чому?!
Міністр: Батьки повинні перевірити, на якому автобусі, по якій дорозі будуть везти їхніх дітей. До речі, цього року ми поставили завдання, щоб ремонт доріг був пов’язаний з опорними школами. Дороги до опорних шкіл мають бути відремонтовані обов’язково.

Лілія Гриневич також додала, що у державному бюджеті заплановано 600 млн. гривень на закупівлю шкільних автобусів і 200 млн. грн. на оснащення опорних шкіл. Постановою Кабміну визначено, що закупівля автобусів має відбуватися за принципом 50 відсотків з центрального бюджету, а 50 – з місцевого.

Безумовно, в рамках телевізійної програми  не можна обговорити детально  існуючу проблему, але без широкої огласки, формування громадської думки такі проблеми  у наш час вирішити неможливо.

–  Я поділяю точку зору педагогів з Дмитрівки на проблеми реформування освіти на селі, – коментує ситуацію «ЧК» Владислав Голуб –   Якщо реформа  спрямована не на отримання знань, а на те, щоб відбити бажання вчитися, така реформа нікому не потрібна! Категорично не можна допустити, щоб через огріхи в реформі десятки тисяч дітей залишилися без середньої освіти,–  підкреслив Владислав Голуб.

“Черкаський кур’єр” від 6 липня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.