Якою буде зима 2015-2016 року на Черкащині

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Прийдешня зима в цілому очікується в межах кліматичної норми щодо температурного фону та опадів. Середня температура сезону становитиме близько 2º морозу при нормі в 4º нижче нуля.

12-5-f

Очікувана кількість опадів – менша від зимової норми на 10-15 мм. При цьому основними особливостями зими будуть значні температурні контрасти та нестійкий сніговий покрив. Сильних снігопадів також не очікується. Опади випадатимуть слабкого та помірного характеру, але на протязі 3-5 днів поспіль.

За прогнозами, у грудні середня температура буде близько 4º морозу, але середньодобові температури коливатимуться від 2-3º тепла до 4-6º морозу. У кінці грудня температура впаде до -10-15º, а мінімальна температура досягатиме 20º морозу. У січні середня температура також становитиме близько 4º морозу. Очікуються температурні перепади середньодобової температури від 1-2º тепла до 2-6º нижче нуля, а в Хрещенські морози – до -15-17º. У першому місяці нового року інтенсивність морозів досягатиме -22-24º, а тепла – 4-6º. У лютому прогнозують середню температуру +2º та морози в першій половині місяця до -12º, хоча у другій половині місяця вже прийде потеплішає до +8–+15º.

Як зазначив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, орієнтовний прогноз на зимовий період буде уточнюватися місячними, декадними та короткостроковими прогнозами.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.