Якість води у р. Суха Згар різко погіршується через Золотоніські очисні споруди

Новини Черкаської області

Державна екологічна інспекція України розглянула депутатське звернення народного депутата України Голуба В. В. від 07.09.2016 щодо лабораторних вимірювань показників води р. Суха Згар (Черкаська область). Якість води різко погіршується, на двох посадових осіб КП “Міський водоканал” (директор та інженер-технолог) накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафів.

Річка Суха Згар станом на 25 серпня 2016 року

За дорученням Держекоінспеції України Державною екологічною інспекцією у Черкаській області проведено обстеження річки Суха Згар у трьох створах. Проби відбиралися у період з січня по квітень 2017 року, всього відібрано 21 пробу та виконано 315 гідрохімічних визначень.

“За результатом обстежень та проведених вимірювань показників складу та властивостей відібраних проб встановлено, що якість води в річці Суха Згар різко погіршується нижче місця скидання зворотних вод з очисних споруд КП “Міський водоканал” (м. Золотоноша), які фактично формують основний стік р. Суха Згар нижче за течією.”, – йдеться у документі Міністерства екології та природних ресурсів  України, який опублікував на своїй сторінці фейсбук Владислав Голуб.

Інспекцією у період з 06.04.2017 по 14.04.2017 проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства КП “Міський водоканал”.

Під час перевірки встановлено, що КП “Міський водоканал” з 01.01.2017 року здійснює свою діяльність без дозволу на спеціальне водокористування та затверджених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт. Очисні споруди повного біологічного очищення виробничою потужністю 6 тисяч метрів кубічних на добу (фактично 4 тис. м. кубічних на добу) працюють неефективно, внаслідок чого відбувається постійне забруднення р. Суха Згар недостатньо очищеними стічними водами.

Нагадаємо, що Золотоніські очисні споруди, якими опікується КП “Міський водоканал”, знаходяться на реконструкції з 2013 року. Замовником реконструкції є Управління капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.