Як зміняться комунальні нормативи, пенсії та субсидії для черкащан

Новини Черкаської області

Українцям перерахували пенсії і прожитковий мінімум. З першого травня мінімальні виплати збільшили до 1312 гривень. На які саме зміни очікувати черкащанам?

Індексація також вплине на розмір субсидій. Крім того, вступлять в силу нові соціальні нормативи на опалення – їх значно скоротили. В результаті вже у жовтні (з початком нового опалювально сезону) за опалення з субсидією доведеться платити більше.

В кінці опалювального сезону Кабінет міністрів прийняв рішення про перегляд соціальних нормативів на опалення. Субсидія призначається на соціальну норму, і цю соціальну норму з першого травня скоротили. Зміни українці відчують на собі вже в жовтні, коли розпочнеться опалю вальний сезон 2017/2018, повідомляє «Сьогодні».

Наприклад, минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні «комунальну знижку» нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні.

У квартирі такою ж площею з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. На Черкащині такий обсяг тепла обійдеться в 1000 грн.

Нові нормативи дозволять державі заощадити на субсидії, а українців змусять економити, впевнені експерти. «Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решта люди повинні платити самі», – сказав директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентин Землянський.

Крім того, в травні всі субсидії перерахують – «знижки» скоротять з урахуванням того, що за опалення платити не доведеться. Всім, у кого за шість минулих місяців набралася переплата за опалення, першого травня її просто спишуть. «Якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо у вас переплата по центральному опаленню – всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету», – пояснили на гарячій лінії Кабміну.

У травні українцям про індексують соціальні виплати. Наприклад, від розміру прожиткового мінімуму залежать виплати по втраті годувальника: від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одиноким батькам виплачують щомісяця. Наприклад, сім’я з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривні.

При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривень. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

До слова, в результаті зростання прожиткового мінімуму розмір субсидії для сімей з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховують його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (з першого травня – 3288 гривень).

Згідно з меморандумом України з МВФ, вже в травні уряд закінчить розробляти проект пенсійної реформи. На даний момент відомо про те, що пенсійний вік українців не чіпатимуть. Разом з тим кількість платників єдиного соціального внеску збільшиться (за рахунок тих, хто на даний момент має право не платити), недостатній трудовий стаж можна буде купити (по 704 гривні за місяць).

Ще одне можливе нововведення – пенсіонерам заборонять працювати. За словами міністра соцполітики Андрія Реви, торкнеться це не всіх українських пенсіонерів, а тільки «багатих». Так, тисячі українців отримують пенсії більше 10 тисяч гривень, а окремі пенсіонери, наприклад, судді, на заслуженому відпочинку мають понад 200 тисяч гривень. Пенсіонерам з високими виплатами, припускають в міністерстві, можуть заборонити працювати (тоді доведеться вибирати: або зарплата або пенсія).

Черкаський кур’єр №20, 17 травня 2017 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.