“Я бачу допотопну споруду, якої не було в проекті” – автор проекту про золотоніські очисні

Новини Черкаси Новини Черкаської області

 Народний депутат Владислав Голуб звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора Юрія Луценка щодо захисту інтересів держави в питанні неналежної роботи золотоніських очисних, на реконструкцію яких витрачено 60 млн.грн. бюджетних коштів, а також – до віце-Прем’єр-міністра Павла Розенка з приводу звинувачень в упередженості на адресу Держсанепідслужби в Черкаській області з боку Черкаської ОДА.

unnamed-211

Обласна влада і мер Золотоноші Войцехівський продовжують водити   хороводи навколо золотоніських очисних споруд, які  поглинули вже 60 мільйонів бюджетних грошей і не припиняють знищувати довкілля. Минулого тижня владці вийшли на новий рівень окозамилювання щодо реконструкції очисних.

Спочатку наче з ополонки вистрибнув у ЗМІ заступник міського голови Масло. І у перших строках свого спічу заявив, «що останнім часом народний депутат Владислав Голуб постійно звинувачує золотоніську міську владу в бездіяльності й, зокрема, критикує стан очисних  споруд». Але він, Масло, не стане вступати з «критиканом» в полеміку, бо мордороби тресту з освоєння 60 млн. грн. повз очисні, склали нову мантру для зомбування довірливих золотонісців: «нардеп невпинно втрачає довіру виборців і таким чином намагається притягнути до себе увагу».

Та й, дійсно, що ти скажеш нардепу, у якого на руках усі результати досліджень, що неспростовно доводять: очисні  належно не працюють і мільйони невідомо куди подівалися.

Тому з традиційною локшиною на вуха Масло звернувся до жителів міста й району: «Хочу проінформувати про те, що голова облдержадміністрації особисто контролює роботу згаданого об`єкта. Двічі на місяць його заступники безпосередньо на території об’єкту проводять технічні наради й щотижня три незалежні сертифіковані лабораторії роблять аналіз проб води, взятої не лише на скидах, а ще в двох місцях – вище і нижче їхнього розташування… Посилено контроль і за всіма підприємствами, які скидають свої стоки в річку», – сказав Масло. І попросив, не звертати уваги на звинувачення народного депутата, який (цитуємо з оригінала) «посилається на лабораторні висновки, аби таким чином очорнити людей, які цілодобово дбають про навколишній екологічний стан нашої місцевості».

Читайте на сайті: Голуб проти Ткаченка

Що ті згадані Маслом дві незалежні лабораторії дослідили, він, звісно, не повідомив. Адже прийшлося б визнати, що Голуб то правий. Бо, як ми повідомляли, СЕС дослідила й оприлюднила висновок, що за результатами досліджень від 5 липня 2016 р. у пробах води, взятої не лише на скидах, а ще в двох місцях: лактозопозитивна кишкова паличка 24000 в 1 дм кубічному; індекс Е.Соli (фактично фекальні відходи) становить 6200 в 1 дм кубічному! По іншим показникам не краще, а подекуди й гірше.

Ситуація з дослідженнями по очисним набула розголосу. Потрібно виправляти! Та що ви? Будемо традиційно тупо шельмувати, – вирішили золотоніські комбінатори.

27 липня на очисних знов зібрався хурал. Щоправда, цього разу хтось з необачності, а може для підстраховки, запросив, окрім підрядника і замовника, ще й автора проекту очисних споруд. Проектант, м’яко кажучи, трішки здивувався, побачивши об’єкти, які він не проектував.

– Я бачу якусь допотопну споруду, якої в проекті не було. Не знаю, за які гроші це робилося, купувалося?! Я бачу на об’єкті, який ще не зданий в експлуатацію якісь резервуари з якимось реагентами…, – здивовано зазначив автор проекту Олександр Адаменко. Проектант не здогадувався, що про здачу цього об’єкту невтомно рапортують майже щомісяця. Ось, розповідав у ЗМІ місяць тому директор КП «Міський водоканал» «… нарешті золотонісці  можуть спати спокійно. 15 червня після довготривалих робіт технічний комплекс очисних споруд повністю включено в роботу!».

Як ми повідомляли у минулому числі «ЧК», народний депутат Владислав Голуб звернувся до голови Черкаської ОДА та прокурора Черкаської області щодо зупинення екологічної катастрофи у Золотоноші і притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у розкраданні державного майна (ст.191 Кримінального Кодексу України).

Приводом для звернення став офіційний висновок ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо результатів моніторингу річок Суха Згар та Золотоношка. Держсанепідслужба встановила, що стоки з уже реконструйованих очисних споруд КП «Міський водоканал» продовжують труїти річки Суха Згар і Золотоношка. Реагування  обласної адміністрації на звернення було напрочуд дивним, для тих, хто не в темі, і прогнозованим для решти.

Заходи вжили такі: новий цебер бруду на нардепа, як водиться нарада на фоні резервуару і заява, що з аналізами не згодні, СЕС – недовіра, будемо самі незалежно досліджувати стоки! Якщо ви чули десь від високопосадовців щось безглуздіше, повідомте, будь ласка.

Тому народний депутат Владислав Голуб знову звернувся з приводу золотоніських очисних вже до Прем’єрміністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора Юрія Луценка, а також до віце-Прем’єр-міністра Павла Розенка щодо звинувачень в упередженості на адресу Держсанепідслужби в Черкаській області з боку заступника голови ОДА Коваля.

– Через золотоніські очисні «освоїли», «промили», «відмили» понад 60 млн. гривень державних коштів, але очисні належним чином не працюють. Проектанти зазначають суттєве відхилення від проекту. Керівництво ОДА вважає роботу державних структур, контролюючих роботу очисних, упередженою. Я прошу дати відповідні доручення щодо захисту інтересів держави в цьому питанні, – зазначив народний депутат Владислав Голуб.

Епопея з золотоніськими очисними триває. Кого цього разу будуть звинувачувати  обласні та золотоніські можновладці?

“Черкаський кур’єр” від 03.08.2016

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.