Вже скоро понад 15 вулиць та провулків Черкас отримають нові назви (перелік)

Новини Черкаси

IMG_5336-424x318

Громадські слухання з приводу перейменування вулиць Черкас відбулися 30 липня 2015 року у будинку Кулика. Проте закінчилися вони тим, що половина містян порозходилися, не дочекавшись завершення. Тож слухання довелося закрити. Перед тим учасники слухань встигли проголосувати за деякі перейменування та запропонувати варіанти назв, які відрізняються від визначених топонімічною комісією. 

Зупинили слухання саме тоді, коли черга дійшла до обговорення  перейменування вулиці Волкова на Гостромогильну.

Участь  у громадських слуханнях прийняли 317 містян (для кворуму необхідно 300).

IMG_5347-424x318

Черкащанка Наталія прийшла послухати, які назви вулиць вже незабаром можуть бути у Черкасах. Сама мешкає на Добровольського, її вулиця також є в переліку для перейменування.

– Хотілося б, щоб вулиці носили прізвища героїв нашого часу, – каже на початку слухань жіна. – Також побоююся і того, щоб ці зміни потім не коштували нам великих грошей.

Слухання розпочалися з того, що заступник міського голови Олександр Ільченко пояснив містянам, чому необхідно змінювати назви. Передусім, за його словами, вулицям потрібно повернути історичні назви. Також розповів він і про закон, прийнятий Верховною Радою, про засудження комуністичного режиму.

– Місцевим радам необхідно вжити заходів щодо перейменування об’єктів режиму. Якщо за шість місяців місцеві ради не приймають необхідного рішення, то законом зобов’язано міського голову виконати це своїм розпорядженням. Якщо міський голова не справиться, то за нього це має зробити голова ОДА, – розтлумачив Олександр Ільченко.

Перейменванню у Черкасах підлягає більше сотні вулиць. У першій черзі, яку саме й мали розглянути на слуханнях, 43 вулиці. На переконання топонімічної комісії саме цим вулицям необхідно присвоїти давні історичні назви.

IMG_5314-424x318

Без заперечень містяни прийняли декілька замін, зокрема:

1.Петровського на Героїв Майдану;

2. Луначарського  на Генерала Момота;

3.Фрунзе на Верхня Горова;

4.Піонерська на Митницька;

 5.Дзержинський узвіз на Білоцерківський узвіз;

 6.Островського узвіз на Старособорний узвіз;

 7.провулок Герцена на пров. Хижняківський;

8.Леніна на Небесної Сотні та Святомакарівську;

 9.Кірова на Святотроїцьку;

 10.Ворошилова на Дахнівську Січ;

11.Комунарів на Змагайлівську;

12.Мініна-Пожарського на Соснівську;

13.Клубний узвіз на Остріжний узвіз;

14.пров. Кірова на пров. Ручай;

15.Постишева на Праслов’янська;

16.Котовського узвіз на Грецький узвіз.

По інших вулицях були жваві та подекуди емоційні дискусії. Містяни пропонували й власні варіанти, відкидаючи ті, які радили члени топонімічної комісії. Так, вул. Вербовецького на слуханнях запропонували назвати вулицею Кобзарською. Хоча топонімічна комісія пропонувала Монастирську.

Ільїна, швидше за все, отримає назву Гайдамацька. Топонімічна комісія пропонувала повернути історичну назву – Надпільна, але містяни цей варіант не підтримали.

Кільком вулицям містяни залишили такі ж назви, як і нині. Це Добровольського (топонімічна комісія радила Сінна), Толстого (топонімічна комісія пропонувала Солом’янська), Орджонікідзе.

Були обговорення щодо вулиці Калініна. Її учасники слухань пропонували назвати Калиновою, проте така пропозиція не знайшла підтримки. Тож проголосували за історичну назву Нижня Горова.

Перейменування інших вулиць обговорювати вже не було з ким. Понад дві години слухань втомили людей і половина містян покинули зал.

Переконати людей в тому, що цим кільком десяткам вулиць потрібно повернути історині нази намагався член топонімічної комісії, історик Михайло Сиволап.

IMG_5334-424x318

– Шановні схаменіться! Комісія враховувала всі побажання і про героїв та патріотів Черкащини. Із 160 назв на обговорення тільки 22 старовинні. Ви хочете щоб наше місто не мало історичного обличчя?

Рішення по результатах слухань прийматиме міська рада.

– Люди активні, але погано, що ми не змогли проголосувати всі назви. І це значно затримує подальший рух. Тому будемо збирати нові слухання, – прокоментував наприкінці Олександр Ільченко.

За матеріалами видання ПроВсе

 

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.