Визначено дату проведення громадських слухань по забудові “Соснівки”

Новини Черкаси

В Черкасах визначено дату проведення громадських слухань на тему “Про громадську і житлову забудову та визначення паркових зон в межах мікрорайону №2 “Соснівський”. Самі слухання відбудуться 19 лютого, в міському Будинку культури ім. Івана Кулика (вул. Благовісна, 170) о 14 годині.

Розпорядження про це підписав 27 січня міський голова Анатолій Бондаренко.

До участі у зазначених громадських слуханнях запрошуються жителі Черкас, депутати Черкаської міської ради VII скликання та голови комітетів самоорганізації населення.

Проти будівництва виступили жителі мікрорайону «Соснівка» та значна частина жителів Черкас. Ініціаторами попередніх громадських обговорень, на яких і призначили дату слухань, стали представники Черкаського обласного осередку партії «Національний корпус».

Зокрема, голова Черкаського обласного осередку партії «Національний корпус» Дмитро Кухарчук у коментарі журналістам «Нової Доби» відзначив, що представники «Національного корпусу» боротимуться за Соснівку як рекреаційну зону, влаштовуючи, за потреби, акції громадської непокори.

− Соснівка – це рекреаційна зона, одна з небагатьох на Черкащині, що лишилася у первісному стані. Це не лише моя думка, а й думка більшості черкаської громади. Я вважаю, що для запобігання забудові необхідні не юридичні рішення, а політична воля керівництва міста, − зазначив активіст.

Втім слухання закінчилися без винесення рішень, адже кількість учасників була меньшою віж потрібної.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пояснив, аби запобігти правовій колізії у подальшому,  те, що відбувалося в заіл 24 січня, аж ніяк не можна називати громадськими слуханнями. Оскільки, згідно із Положенням про проведення громадських слухань у м. Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради № 3-276 від 03.11.2011, термін призначення громадських слухань має бути не менше 20 днів з моменту видання відповідного розпорядження, оприлюднивши інформацію про час та місце проведення слухань у ЗМІ не пізніше ніж за 10 днів до їх проведення.

Водночас міський голова розповів, що права на відповідну земельну ділянку по вул. Менделєєва та вул. Підгірній ще у 2011 році передані до компетенції обласної ради, за що тоді проголосували депутати минулої каденції. Відповідно, саме в той час був виданий державний акт на цю землю обласному комунальному підприємству «Готельний комплекс «Дніпро» (який перебуває в обласній власності) і є фактичним власником, так званої, «Андріївської дачі».
Нині це майно перебуває в довгостроковій оренді у приватного підприємства «Міськбуд – Плюс».
– Наразі ніхто ще не змінив цільове призначення землі. Натомість орендар лише презентував своє бачення її використання. Розроблений детальний план території ще має затвердити своїм рішенням виконавчий комітет. Усе це відбуватиметься в рамках чинного законодавства. Мова про забудову йтиме лише після схвалення громади міста і, якщо будуть отримані позитивні висновки архітекторів, екологів та археологів, – наголосив міський голова.
Розповісти друзям

1 коментар до “Визначено дату проведення громадських слухань по забудові “Соснівки”

  1. 0

    0

    Які на йух громадські обговорення, ні якої забудови в соснівці не буде!!! Інакше мера і його “холуїв” буде винесено не на обговорення, а на цвинтар історії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.