Вибори в Черкасах стартують 5 вересня. Закон опубліковано

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У сьогоднішньому номері парламентської газеті “Голос України” опубліковано Закон України “Про місцеві вибори”.

ЗУ Вибори

Відповідно до зазначеного Закону, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Депутати обласних, міських і районних рад обираються за пропорційною системою з відкритими списками. Прохідний бар’єр для партій збільшено до 5% (на виборах у 2010 році діяв 3% бар’єр).

У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону. У перехідних положеннях закону встановлено, що вибори до місцевих рад Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей не проводяться “у зв’язку зі здійсненням РФ тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ”.

Законом не передбачена участь у виборах виборчих блоків партій.

Виборча кампанія починається за 50 днів до дня голосування.

Раніше Верховна Рада прийняла Постанову про проведення в Україні чергових місцевих виборів 25 жовтня. Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера повідомив, що виборча кампанія стартує 5 вересня.

У Черкасах вибори міського голови відбудуться у 2 тури, чисельність депутатів Черкаської міської ради складе 42 особи.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.