“Виборчий кодекс вигідний для сильних мажоритарників”,- політики Черкащини розповіли про перспективи виборчої реформи

Новини Черкаси

Днями в Черкасах в рамках другого етапу всеукраїнського туру “ЗміниТИ” відбувся публічний діалог “ВиБОРИ: нові правила”, під час якого представники місцевої влади спільно з народним депутатом від Черкащини Владиславом Голубом обговорили перспективи виборчої реформи в Україні.

Організатори туру з початку лютого збирають думки політиків щодо виборчої реформи адже покищо, на їх думку, виборча реформа недостатньо активно обговорюється. В ході обговорення найбільше уваги звернули на запровадження системи з відкритими регіональними списками на парламентських виборах, яка пропонується в законопроекті 3112-1 – проекті Виборчого кодексу, проголосованого Верховною Радою 7 листопада в першому читанні.

Усі спікери заходу: народний депутат Владислав Голуб, голова Черкаської обласної організації БПП – “Солідарність”Сергій Кудактін, голова Черкаського осередку партії “Національний корпус» Дмитро Кухарчук погодились – Україні треба запроваджувати відкриті регіональні списки на парламентських виборах, оскільки саме вони забезпечують баланс між впливом партій і впливом виборців на те, хто персонально потрапить у парламент.

“Для мене очевидно, що парламент має обиратися на пропорційній основі через відкриті списки: громада і виборці повинні мати змогу обрати не лише політичну силу, але і впливати на порядковість кандидатів. Хочеться вірити, що Кодекс буде прийнятий, я за нього голосувати буду. Чи вистачить голосів – скажу чесно, в мене є скепсис, але хотілося б, щоб здоровий глузд переміг. Варто також уточнити, що для мажоритарника, який належним чином працює на окрузі, цей закон вигідний, бо дає перевагу перед теперішніми списочниками, що, як правило, в регіонах не працюють. Тому я переконаний, що депутату-мажоритарнику цей закон вигідний”– зазначив Владислав Голуб .

Сергій Кудактін погодився з позицією Владислава Голуба, але наголосив: “Ми можемо намалювати будь-який ідеальний закон, але без просвітницької роботи, підвищення політичної культури нічого не буде. Виборці не звикли аналізувати діяльність кандидата, його обіцянки на предмет популізму, і це той корінь, який може звести нанівець всі наші зусилля”.

В свою чергу Дмитро Кухарчук заявив, що крім зміни виборчої системи потрібна також повна заборона політичної реклами, бо на його думку розповідати з телеекранів, не значить працювати на місцях.

Втім в результаті дійшли висновку, що повна заборона матиме скоріше негативні наслідки: зросте кількість прихованої реклами, більше грошей витрачатиметься на підкуп. Тому доцільнішим мало би бути обмеження політичної реклами й забезпечення рівних умов доступу до неї.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Андрій Андрушків представив інструмент Громадського руху ЧЕСНО “ Політична пам’ять”, за допомогою якого виборці зможуть більше дізнатися про діяльність своїх кандидатів перед тим, як зробити остаточний вибір.

Громадський рух ЧЕСНО зібрав дані про їхню парламентську роботу, щоб виборці могли зробити поінформовані висновки.

Найбільше голосувань пропустили Геннадій Бобов та Володимир Зубик ( обидва – група “Відродження”, відповідно 92,5% та 92,4%), троє депутатів були помічені за неособистим голосуванням: Антон Яценко, Володимир Зубик та Валентин Ничипоренко. При цьому Антон Яценко є одним із лідерів Верховної Ради з “кнопкодавства”: Громадський рух ЧЕСНО зміг зафіксувати 19 таких фактів.

Не особисте голосування є порушенням статті 84 Конституції України. Згідно з даними каталогу фігурантів антикорупційних розслідувань ЗМІ, зібраного Громадським рухом ЧЕСНО, Володимир Зубик та Антон Яценко згадувалися в таких розслідуваннях по два рази.

Щоб з’ясувати ставлення депутатів до реформаторських ініціатив, Громадський рух ЧЕСНО обрав 8 законопроектів, щодо яких голосували депутати парламенту 8-го скликання: Закон про публічні закупівлі, Закон про добровільне об’єднання територіальних громад, Закон про національну поліцію, Закон стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, Закон про освіту, Закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, Закон про вибори народних депутатів України і Виборчий кодекс України.

Здебільшого депутати-мажоритарники від Черкащини не голосували за ці законопроекти. По 6 законопроектів підтримали позафракційні Владислав Голуб та Олег Петренко. Четверо депутатів підтримали лише по одній ініціативі.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.