Вибір 2015 – без права на помилку

Новини Черкаси

kin-01

Ці вибори повинні були консолідувати суспільство, бо відбувалися у найважчий за всі роки незалежності час для нашої батьківщини, в умовах затяжного конфлікту на Сході країни. В цей час, коли всі зусилля парламенту та Президента срямовані на досягнення довготривалого миру та відновлення суверенітету України на всій території, деякі  діячі від бізнесу в мирній частині країни  розпочали розгойдувати економічну ситуацію, нагнітати  істерію, підвищуючи рівень напруги в суспільстві. Катастрофічне падіння курсу національної валюти спричинило зростання споживчих цін та тарифів і,  відповідно,  незадоволення людей владою, вміло  підігріте ЗМІ, підконтрольними певним фінансово-промисловим групам.  Ці люди, які у будь-який спосіб, намагаються зберегти місце біля владної годівниці,  навіть не беруть до уваги, що  ця війна за суверенітет та незалежність України  стосується кожного  і їх у тому числі навіть, якщо вони забезпечили себе громадянством  іншої  країни. Тільки разом ми можемо вистояти та перемогти в цій абсурдній війні.  Але вибори, що відбулися у Черкасах, не об’єднали суспільство заради головної мети –  миру в країні.

Виборці Черкас, ті самі люди, які  рік тому обрали в парламент нашої країни демократичну більшість, сьогодні проголосували за залишки Партіїі регіонів (Наш край, Відродження , Опозиційний блок 10-12%) та обрали знов популістів та посіпак партії регіонів в Черкасах – вільних демократів Сергія Одарича (15%).

Партії коаліції (Солідарність, Самопоміч, Радикальна, Батьківщина) номінально отримали близько 35% голосів виборців від взявших участь у волевиявленні. Це – програш, програш не лише ідей та цілей коаліції, програми дій уряду, реформ в країні, це програш нас усіх.

Так, люди зневірені та втомлені від конфлікту, зубожіння, проблем. Саме  на цьому  цинічно зіграли регіональні посіпаки і пристосуванці. Бо гра для корупціонерів варта свічок – в умовах децентралізації  саме до  місцевих бюджетів буде спрямовуватися левова частка податків.

І саме зараз в умовах децентралізації влади та передачі левової частки повноважень зі столиці на місця, наші виборці, на жаль, знову  25 жовтня передовірилися людям, які зруйнували міське господарство, перетворили бюджет у  власну годівницю, загальмували розвиток міста.

Красиві багатотиражні журнали від одіозних «демократів», «ламання» комісії з виборів через коліно, явне порушення вимог Закону учасником виборчого процесу, поливання брудом у відео та письмовому зверенені опонентів з «Солідарності» та «Батьківщини» – ці цинічні маніпуляції команди Одарича знов спрацювали. І  це за повної відсутності здобутків за 9 років мерства Одарича! Якщо не брати  до уваги такий «здобуток», як співпраця вільних демократів Одарича з Тулубом. Чим Одарич  яскраво вихвалявся на сторінках свого журналу.

Невже після подій Революції Гідності та полуторарічної війни за незалежність козацьке місто Черкаси має так помилятися, щоб знов обирати гроші та схеми, а не ідеї  та розвиток?

За партію Одарича віддали голоси 11887, за самого Одарича 19036 виборців.  Щоправда, сам Одарич пророкував собі  у Фейсбуці перемогу уже в першому турі  з результатом  53.6%. В реальності ж його підтримка не досягла і до 23% жителів міста, що прийшли на вибори.  77  відсотків мешканців міста не бажають бачити Одарича мером, але більшість з них проігнорували вибори.

Вийшло як за  висловом   У. Черчілля: «погану владу обрали хороші люди, що не прийшли на вибори».

Наше місто не може дозволити собі програти ще раз. У наших рідних Черкас є лише один шанс змінити життя на краще,  і не має права на чергову помилку. У нас вже  майже не залишилося комунальних підприємств,  тролейбусний парк  практично знищено, землі розкрадено, житло не будується, робочі міста  ніхто не створює, місцевий бізнес загнано у глухий кут, корупція усюди, куди не поткнись!  І це свята правда!

Невже все це  не є  найвагомішою причиною – прогнати з влади тих, хто до такого стану справ призвів – Одарича і його «молоду» команду!

Нам дали шанс на переосмислення після досить брудного туру виборів в міську раду.  У нас є ще можливість обрати голову міста в чесній змагальній боротьбі. Для цього, земляки,  треба прийти 15 листопада на дільниці і сказати своє вагоме слово.

У нас є лише 2 альтернативи – або підтримати курс на перетворення Черкас на резервацію заїзжих махінаторів і знищення міста, або ж підтримати демократичну коаліцію і її  висуванця. Це вибір кожного із нас. Він має бути усвідомленим.

Одарич, без сумніву, кине нажиті «непосильною працею» мільйонні ресурси на перемогу, задіє свої схеми і піраміди. Місто ж у відповідь має мобілізуватися і прийти усією громадою на вибори, щоб зробити переконливий вибір і сказати «ні» спробам політиканів маніпулювати  громадою у корисних цілях, викручувати руки, підганяти закони під себе, діяти всупереч нормам моралі і права. В нас немає права на помилку.

Ми  з вами відповідаємо перед  нашими земляками  на передовій АТО, перед своїми дітьми, майбуттям рідного міста. Бо ми  з вами не одноразовий народ, яким вважають нас одаричі.   Ми з вами справжній народ, який і  є джерелом влади в країні!

Ігор Калашник, заслужений будівельник України,

Голова ГО “Форум Розвитку Черкащини”.

Черкаський кур’єр №23 (94), 4 листопада 2015 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.