Всеукраїнський книжковий фестиваль вперше відбувся у Черкасах (фото)

Новини Черкаси

Цими вихідними у Черкасах вперше відбувся масштабний книжковий фестиваль. Аж на три дні з п’ятниці по неділю Черкаси стали містом масштабного книжкового уікенду. Сам фест проходив на декількох локаціях, проте основним майданчиком для спілкування та презентації книжок стала Обласна філармонія. Аби обмінятися новинками, поспілкуватися з авторами, черкаський книжковий фестиваль зібрав понад 40 видавництв.

“Над створенням фестивалю працювала ціла команда. Хочеться подякувати усім за підтримку: Юлії Чабаненко, Богдану Свиридову, Наталії Ярошенко, Ларисі Воропай, Євгенію Буряку, Вікторії Садківській, Галині Мазур, Антоніні Захарченко, Євгену Приходькіну, Дмитрові Кузьмінському. Окрім видавництв ми зібрали багато гостей, автори приїздили сім’ями. Зі Львова автобусом приїхало понад 100 осіб. З одного боку – це приємна подія для черкащан, адже вони побачили силу-силенну книжок і авторів. З іншого – приємні туристичні моменти, багато хто з гостей дивувався, як у Черкасах цвітуть абрикоси, відвідали Дніпро”, – розповіла організатор книжкового фестивалю Людмила Фіть.

Не менш насиченою була і програма фесту.

«Ми підібрали програму, аби охопити різновікову категорію відвідувачів. Потужний історичний блок – події , які відбуваються зараз в країні, говорили і про Крим і про Волинську трагедію. Розповідали про фентезі, про подорожі і про японську культуру. Говорили на жіночу тематику, тобто кожен міг щось знайти на свій смак»,- зазначила Л. Фіть.

Своїми думками ділились і автори. Як розповіла поетеса Анастасія Дмитрук, у Черкаси приїхала вже вдруге, коли дізналась про фестиваль, не могла не відвідати. У Черкаси вона привезла свою збірку «Верните нам наше небо».

“Я взагалі намагаюсь не пропускати книжкових подій, завдяки їм знайомлюсь з новинками літератури, тут можна відкрити для себе нових авторів, чиюсь творчість, особисто поспілкуватися з найяскравішими постатями. У Черкасах такий фестиваль вперше, але як для першого разу – прекрасна, затишна атмосфера, цікаві автори, чудово, що автори самі можуть зустрітися, обговорити, підтримати один одного, обмінятися порадами, все це зближує і дає поштовх до чогось нового»,- поділилась враженнями авторка. Тож книжковий фестиваль, хоч і вперше, проте вже встиг нажити собі шанувальників. Як розповідають організатори, днями вирішуватимуть, чи проводити фест наступного року, адже вже є відгуки видавництв, чимало з них обіцяють приїздити і наступного разу. «Дуже добре, що автори підходять до нас, встановлюють зворотній зв’язок, допомагають, рядять, що покращити наступного року. Всі готові до нас приїхати, якщо ми розширимосьі у нас буде більше приміщення”,- зауважила Людмила Фіть.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.