Войцехівський взяв у заручники конфлікту… районну лікарню

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

Міська влада Золотоноші, очолювана мером Віталієм Войцехівським, працює в поті чола свого, вишукуючи, кого б призначити винним у неналежній роботі очисних споруд місцевого КП «Міський водоканал». Тих самих, що проковтнули, не вдавившись, 60 мільйонів гривень з державної скарбниці, і нахабно продовжують гнати в річки нечистоти з перевищенням певних норм… у 20 разів! Основним винуватцем поганої роботи очисних цього разу визнано районну лікарню, процент стоків якої (не промислових!) в загальноміській кількості становить лише 0,07! Позов, ініційований міською владою проти лікарні, яка співфінансується з міського бюджету(!) і штраф в 1.5 млн. грн. загрожують паралізувати роботу лікарняного закладу. І справа тут не в стоках, а, скоріш за все, прямо – в корупції!

Золотоніська центральна районна лікарня
Золотоніська центральна районна лікарня

Нещодавно директор КП «Міський водоканал» м.Золотоноша на сайті обласного управління Держекоінспекціїї відзвітував про нинішню роботу очисних споруд. Про щотижневі забори проб трьома лабораторіями, результати аналізів яких «дають змогу відслідковувати позитивну динаміку». Показники цієї «позитивної динаміки» директор не навів. Проте повідомив, що «сертифікована лабораторія золотоніського водоканалу здійснює контроль за якістю скидів основних підприємств міста, особливо за тими, де відсутні локальні очисні споруди». І тепер вони на тих «особливих» позови до суду подають, бо «часто результати лабораторних досліджень не відповідають допустимим нормам відповідно до правил прийому стічних вод».

Отакої, а раніше міська влада, коли гроші на реконструкцію освоювала, не здогадувалася про відсутність локальних очисних на цих підприємствах? Але ж саме міська влада за це відповідальна!

Директор водоканалу повідомив, що «відхилено апеляцію і залишено правомірними штрафні санкції щодо Золотоніської центральної районної лікарні». Ці штрафні санкції складають 1,5 млн. грн., що для бюджетної медичної установи колосальна сума. Більш того, Золотоніська центральна районна лікарня фінансується як з районного так і з міського бюджету!

Міська влада Золотоноші спустила в каналізацію десятки мільйонів бюджетних коштів, а тепер намагається прикрити свою злочинну безвідповідальність позовом проти районної лікарні в 1,5 млн. гривень?! Розвести держбюджет на 60 мільйонів було мало, вирішили цей бюджет ще й на півтора мільйона кинути, та заразом на хворих людях відігратися? Міська влада позовом до суду фактично блокує роботу і виплату зарплати бюджетній установі, призначення якої – рятувати життя людей.

Читай також Золотоніські очисні продовжують вбивати довкілля 

Більш того, очисні споруди у районній лікарні є, і проект їх готували свого часу в області, замовник робіт – Черкаська обласна державна адміністрація, виконавець – обласне управління капітального будівництва!

Районна влада Золотоніщини вважає, що судова війна проти Центральної районної лікарні може мати якусь приховану мету, адже цей об’єкт становить інтерес і як бізнес-проект.

Наводимо коментар, який надав виданню «Дзвін» голова Золотоніської райради Валерій Саранча. «Справді, міський водоканал подав позов до Центральної районної лікарні щодо забруднення скидів у 2013 році, вимагаючи відшкодування 520 тисяч гривень. Сьогодні лікарня програла апеляцію, однак буде подано касаційну скаргу у вищу судову інстанцію. Головна небезпека полягає в тому, що нині виконавча служба, вимагаючи стягнення відшкодування, може заблокувати рахунки ЦРЛ, паралізувавши її роботу», – прокоментував «Дзвону» ситуацію голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча.

Не може погодитись районна рада і з тими цифрами, які «малює» райлікарні міський водоканал.

«Контроль за якістю води здійснює лише лабораторія водоканалу, ми не можемо добитись будь-якої незалежної перевірки, тож у нас є сумніви, що забруднення було саме таким, як стверджує місто. Тим більше, що кількість стоків ЦРЛ у загальній кількості стоків міста складає лише 0,07%, і це звичайні стоки, які може продукувати населення. Основним забруднювачем в Золотоноші на сьогодні є маслозавод, де працює лише перша черга очисних споруд, проте місто чомусь не має до вказаного підприємства жодних претензій», – наголошує Валерій Петрович.

«Місто підготувало ще один позов, за наступний часовий період, вимагаючи від Центральної районної лікарні вже 1 мільйон 200 тисяч гривень збитків. Хоч ми на той момент уже збудували очисні споруди у районній лікарні, виділивши на це 300 тисяч гривень. До речі, проект було підготовлено на обласному рівні, замовником робіт виступила Черкаська обласна державна адміністрація, а виконавцем стало обласне управління капітального будівництва. Тож, вважаю, роботи були здійснені належним чином. То про які неочищені стоки може йти мова? Більше того, підозрілим є й те, що на скарги районної влади щодо високого рівня забруднення річок у селах Деньги і Благодатне, куди рухаються скиди самих золотоніських міських очисних споруд, природоохоронна прокуратура реагує мляво. А от у ситуації із лікарнею все відбулось мало не блискавично. Тож у мене виникає думка, що судова війна проти Центральної районної лікарні може мати якусь приховану мету, адже цей об’єкт може бути цікавим бізнес-проектом», – каже Саранча.

«Я мав розмову із головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, і той погодився, що подібні судові позови щонайменше некоректні, адже це ляпас не лише районній раді і райдержадміністрації, а й владі в області, і подібних прецедентів в Україні ще не було», – додає голова райради.

Читай також : Як “працюють” очисні споруди Золотоноші після реконструкції (документ)

Правда, розмова відбулась якраз напередодні відпустки Ткаченка, тож як буде реагувати обласна влада на «жадібність» золотоніських міських керманичів, стане відомо пізніше.

Як зазначає видання «Дзвін», «тема очищення стоків у Золотоноші стала каменем спотикання між нардепом від Канівсько-Золотоніського округу Владиславом Голубом та владою міста і області. Голуб не на жарт посварився через вказану річку із черкаським губернатором Юрієм Ткаченком та мером Золотоноші Віталієм Войцехівським, які мають улюблену справу: реконструювати очисні споруди в місті Золотоноша. Нардеп наступив на цей хворий мозоль Войцехівського і Ткаченка, бо з його ініціативи було виділено гроші на очистку річок Золотоношка і Суха Згар…».

Цинізм і підлість міської влади Золотоноші навіть не стільки в тому, що вона винною замість себе намагається призначити райлікарню, а в тому що відвертає увагу від головного підприємства-забруднювача – приватної структури. Це маслозавод, де працює лише перша черга очисних споруд! Чому міська влада Золотоноші, беручи в заложники ситуації лікарню, не пред’являє жодних претензій до керівництва маслозаводу? Чи справа тут не в цинізмі, а знову – в корупції!

А тим часом, стоки з «реконструйованих» за 60 мільйонів гривень очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал» продовжують труїти річки і знищувати довкілля. Чи є на Черкащині влада, яка нарешті прийме адекватні заходи, щоб вирішити цю проблему, питання, на жаль, риторичне.

“Черкаський кур’єр” від 17 серпня 2016 

Розповісти друзям

3 коментарів до “Войцехівський взяв у заручники конфлікту… районну лікарню

 1. 3

  0

  Як низько заради показухи розправлятися над лікарнею. Це не мер це стидоба

  1. 2

   0

   та це тупо той самий очкарік що був у черкасах.. по натурі і діям.. він повинен сидіти за гратами

 2. 2

  0

  Міська влада Золотоноші спустила в каналізацію десятки мільйонів бюджетних коштів, а тепер намагається прикрити свою злочинну безвідповідальність позовом проти районної лікарні в 1,5 млн. гривень?! Розвести держбюджет на 60 мільйонів було мало, вирішили цей бюджет ще й на півтора мільйона кинути, та заразом на хворих людях відігратися? – як не підтримати ці думки, знаючи яка команда керує зара в Золо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.