Водорослі у Дніпрі можуть викликати параліч і амнезію у Черкащан ? (відео)

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У Дніпрі швидко розмножуються небезпечні водорості. Усе через бруд і спеку. В результаті, риба гине від нестачі кисню, відпочиваючі ж скаржаться на алергію. Винайдені у синьо-зелених водоростей токсини можуть викликати амнезію, спричинити паралітичні дії, діаретику, появу нейротоксинів тощо, інформує ЧСН.

photo1-424x276

Проблема «цвітіння» води в Україні стала актуальною із початком будівництва каскаду водосховищ на Дніпрі. Вже з 70-х років минулого століття вчені вивчають цей феномен. Їм вдалося з’ясувати — «цвітіння» викликане масовим розвитком груп водоростей. Особливе місце серед них займають деякі види синьо-зелених водоростей. Вони є найнебезпечнішими для здоров’я людини через токсини, які продукують.

«Цвітіння» води негативно впливає як на водойми, так на людину. Синьо-зелені водорості можуть призвести до отруєння під час купання у воді, а також якщо вживати рибу з зеленої водойми. Кип’ятіння води та звичайна термічна обробка риби не знижує її токсичності..

Аби запобігти забрудненню води, потрібен посилений контроль за скидами у водойми неочищених стоків, значне зниження фосфорного навантаження на водойми. Втім нині у державі на це коштів не має.

Джерело: Про Все

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.