Власник салону краси сплатить штраф в 111 тисяч гривень за неоформлення працівника

Новини Черкаси

Посадові особи Управління Держпраці у Черкаській області при проведенні інспекційного відвідування салону краси у м. Черкаси виявили, що майстер педикюру салону виконує трудові обов’язки без належного оформлення трудових відносин.

Роботодавець не надав фахівцям Управління належних документів – наказу або розпорядження про прийом працівника на роботу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби. Роботодавцем не укладено трудовий договір з працівником, а у письмових поясненнях майстер педикюру повідомила, що той «перебуває на стажуванні», тому трудовий договір не потрібен.

— Згідно з чинним законодавством, трудові взаємовідносини між працівником і роботодавцем регулюються трудовим договором, в якому чітко повинні бути прописані права та обов’язки сторін. Саме цей документ при виникненні будь-яких спорів, дозволить вирішити проблему в правовому полі. Що ж стосується самого документа, то за винятком деяких випадків, він складається виключно в письмовій формі, — повідомила інспектор праці Управління Оксана Сотник.

Фізичну особу – підприємця поінформовано про те, що стажування працівників трудовим законодавством не передбачено. Відтак, на фізичну особу-підприємця накладено фінансові санкції у розмірі 111 690 грн.

Щодо штрафів, то вони обчислюються сотнями тисяч гривень. Наприклад, за неоформленого працівника компанії можуть виписати штраф розміром 30 мінімальних зарплат (на сьогодні 111 тисяч 690 гривень), а за недопущення інспектора до перевірки оштрафувати на 100 «мінімалок» (372 тисячі 300 гривень).

Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов за результатами здійснення заходів державного нагляду й контролю роботодавця за дотриманням законодавства про працю. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Про це інформує видання Діловий Регіон

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.