Владислав Голуб закликав урядових посадовців зайняти жорстку проукраїнську позицію щодо ситуації на ДП “Укрхімтрансаміак”

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб під час години запитань до Уряду минулого тижня звернувся до віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва.
«Я вже вкотре звертаюсь до вас щодо ситуації, яка виникла на державних підприємствах, зокрема на ДП «Укрхімтрансаміак». Попри доручення Прем’єр міністра України щодо відсторонення і звільнення колишнього директора ДП «Укрхімтрансаміак» пана Полозова – громадянина країни-агресора Російської Федерації, він і надалі займає посаду заступника директора з загальних питань цього підприємства і доводить, на догоду кураторам в Кремлі, підприємство до банкрутства. Це підприємство з 23 грудня вже не працює», – зазначив Владислав Голуб.

За словами народного депутата, «був проведений конкурс на посаду директора ДП «Укрхімтрансаміак», але жодних кроків не робиться щодо призначення переможця конкурсу директором цього підприємства і наведення в ньому ладу …»

«Скажіть, будь ласка, що ще має статися на ДП «Укрхімтрансаміак», окрім того, що Російська Федерація нам уже виставляє пеню на майже 12 мільйонів доларів, для того, щоб уряд і міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) зайняли жорстку проукраїнську позицію що до цього підприємства? Можливо, ми як народні депутати можемо вам чимось допомогти навести лад в цьому підприємстві? Ми готові здійснювати відповідні кроки для того, щоб урядовці зайняли проукраїнську позицію щодо ДП «Укрхімтрансаміак», – заявив Владислав Голуб.

Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів відповів, що «все своє життя займав українську позицію і буду займати і в найгірші часи визначення людської позиції…». Кубів повідомив, що «згідно конкурсу на посаду керівника ДП «Укрхімтрансаміак» визначений кандидат Павло Шебеста». Кубів наголосив, що для прискорення процедури допуску Шебести, «враховуючи, що ця людина не є і непрацювала в Україні», відповідне положення внесене на затвердження найближчого засідання Кабінету міністрів України.

За повідомленням прес-служби МЕРТ, переможець конкурсу Павло Шебеста – менеджер з розвитку бізнесу в швейцарській компанії «BLOCK Technical AG», загалом маєпонад 23 роки професійного досвіду. 

У швейцарській компанії Шебеста з травня 2015 року, а до цього працював менеджером у компаніях «Johnson & Johnson», «Zentiva International», «Сперко Україна».

Як відомо з офіційних джерел, єдиний в Україні аміакопровод – ДП «Укрхімтрансаміак» наприкінці минулого року зупинив роботу. І наражає Україну на позов з боку РФ з відшкодування збитків у сумі 11,5 мільйонів американських доларів!

Відомі українські ЗМІ, попереджали, що стратегічним українським підприємством «керує громадянин Росії Віктор Полозов» і що «в руках агресора це підприємство несе справжню загрозу громадянам України».

Зокрема, авторитетний портал First Truth&Transparency Committee у статті від 18.09.2016 під заголовком «Полозов Віктор Олександрович продав Укрхімтрансаміак російському агресору» пише: «Так, громадянин Росії Віктор Полозов зараз керує аміачною трубою, що проходить по 7 областях України від Донеччини до Одещини. Неефективне управління підприємством 9 років завдавало і продовжує завдавати шкоди державі, про що вже відзначають детективи НАБУ, які нарахували її на суму понад 160 млн. грн. і це лише початок. Полозов Віктор Олександрович продав Укрхімтрансаміак російському агресору…»
До цієї теми звертався і Антикорупційний портал http://antikor.com.ua в статті «Віктор Полозов банкротить Укрхімтрансаміак для Льовочкіна-Клюєва або рентний беспредел по-російськи».

Антикор (antikor.com.ua) з посиланням на fttc.com.ua повідомляв, що «ряд громадських діячів і активістів звинувачує Віктора Полозова в проросійській позиції і відмиванні коштів для сепаратистів через «Укрхімтрансаміак».(http://antikor.com.ua/articles/117248-viktor_polozov_bankrotit_ukrhimtransammiak_dlja_levochkina kljueva_ili_rentnyj_bespredel_po russki).

У жовтні 2016 року за дорученням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана після службової перевірки Полозова було звільнено з посади в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак». Але він, як виявилося, залишився працювати на цьому підприємстві на іншій посаді.

У грудні минулого року Служба безпеки України офіційно повідомила: «Співробітники Служби безпеки України викрили факти розкрадання колишнім керівництвом державного підприємства «Укрхімтрансаміак» майже 235 мільйонів гривень. Правоохоронці встановили, що один з керівників підприємства протягом 2012-2015 років перераховував гроші низці підконтрольних комерційних структур. До оборудки причетний один із діючих посадовців ДП «Укрхімтрансаміак»… Під час обшуків у Києві в офісах ДП «Укрхімтрансаміак» та за місцями проживання фігурантів справи оперативники спецслужби вилучили документацію, яка доводить причетність чиновників до розкрадання державних коштів, та велику суму грошей в іноземній валюті».

«Обшуки пройшли за домашніми адресами у керівника підприємства Віктора Полозова і його головного бухгалтера», уточнили українські інтенетЗМІ, зокрема Цензор.Нет, ОРД, Кiev-online та інші. У той же час Швейцарія арештувала $29,6 млн. екс-гендиректора ДП «Укрхімтрансаміак» Бондика. Розслідування проти нього було розпочато в серпні. Це стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва від 12 грудня 2016 року.

Жодного офіційного повідомлення у ЗМІ про хід розслідування справи, або зняття підозри з фігурантів справи по ДП «Укрхімтрансаміак», тим паче про вибачення правоохоронних органів перед будь яким фігурантом справи, наразі немає.

Слідство триває.

ДП «Укрхімтрансаміак» продовжує блокувати транзит аміаку. «Тольяттіазот» подав на «Укрхімтрансаміак»позов на $11,5 мільйона. Переможець конкурсу на посаду директора ДП «Укрхімтрансаміак» поки що не допущений до роботи. Боротьба з агресором за українське стратегічне державне підприємство – єдиний в країні аміакопровод – триває.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 25 січня 2017 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.