Владислав Голуб: Врятувати довіру виборців – місія оновленого ЦВК

Новини Черкаси Новини Черкаської області

ЦВК готується до перезавантаження. Члени старого складу Центральної виборчої комісії на чолі з керівником Охендовським збирають портфелі, щоб звільнити місця наступникам. У 12 з 15 членів ЦВК термін повноважень закінчився ще  два роки тому. Рада  планує зайнятися оновленням ЦВК 16 червня ц.р.

Народний депутат України від Черкащини  Владислав Голуб прокоментував  ситуацію з призначенням нового  складу ЦВК.

«Питання обрання нового складу ЦВК є надзвичайно важливим, адже той склад ЦВК, який наразі ще продовжує бути чинним,  це  – банкрут політичний і, відповідно, юридичний, оскільки його діяльність, м’яко кажучи, не зовсім відповідає вимогам чинного законодавства. Тому я також підтримую позицію Голови ВРУ в частині того, що ми маємо розглянути дане питання якнайшвидше», – наголосив Владислав Голуб в ефірі телеканалу NewsOne.

На запитання стосовно ймовірності підтримки Радою доволі одіозних претендентів, зокрема, скандально відомого Романа Греби, парламентар відповів: «враховуючи настрої суспільства, інформацію ЗМІ та експертного середовища, я готовий з 99% впевненістю сказати, що, зокрема, по цій кандидатурі я не натисну зелену кнопку».

Народний депутат  висловив підтримку позиції  Президента і Голови ВР щодо процедури голосування за членів ЦВК.  Голуб зазначив, що розгляд  кандидатів у члени ЦВК  повинен проходити, згідно із законом, кожного окремо. «Ніякого пакетного голосування,  кожну кандидатуру окремою постановою виносити на розгляд Верховної Ради»,  – підкреслив Владислав Голуб.

У коментарі «ЧК» Владислав Голуб розповів, що  Президент запропонував ввести у новий склад ЦВК і представників партій, і професіоналів, які до цього  займалися проблемами виборів.

Парламентар звернув увагу на  те, що  Президент при виборі кандидатів в члени ЦВК керувався  принципом оновлення ЦВК. Серед запропонованих ним кандидатур немає  тих, хто працював у попередньому складі Центрвиборчкому.

«Центрвиборчком –   не просто лічильна  комісія, це арбітр  з  конфліктів, що  виникають під час виборів, тому  важливо, щоб люди довіряли йому.  Врятувати довіру виборців – місія оновленого  ЦВК», – зазначив Владислав Голуб.

 “Черкаський кур’єр” від 15 червня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.