Владислав Голуб: “Урядовий пакет” підриває довіру до влади

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Минулого тижня Верховна  Рада  «пакетом» відправила у відставку Кабмін Арсенія Яценюка, затвердила на посаді прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і  призначила новий уряд. Голосування, на думку юристів, відбувалося з порушенням Конституції України.  Більшість черкаських нардепів підтримала  «урядовий пакет», віддавши свої голоси «за». Владислав Голуб публічно висловив окрему думку, утримавшись від голосування.   Народний депутат прокоментував «ЧК»  свою позицію.

голуб2– Я особисто та багато моїх колег виступили співавторами Постанови про визнання діяльності Кабміну Яценюка незадовільною. Ми доклали всіх зусиль для того, щоб уряд, який скомпрометував  себе,  пішов в минуле, – розповідає Владислав Голуб. –  Яценюк схитрував і вирішив піти у відставку нібито  добровільно, та  ще й  з жорсткою вимогою від «Народного фронту»: скасувати попередню Постанову про відхилення звіту Кабінету
Міністрів України та визнання його діяльності  незадовільною.  В такий спосіб поставлене питання  – цинічне політичне шулерство та блюзнірство. А в подібних акціях я участі не беру!

На думку Голуба, замість того, щоб понести хоча б політичну відповідальність, Яценюк і його уряд пішли ще й з  політичними дивідендами для себе.  Вони   не тільки зняли з себе усю відповідальність за ситуацію в країні,  за зрив реформ, а ще й примножили свій вплив.

– Голосування «пакетом» за відставку Яценюка, скасування рішення про незадовільну роботу його уряду та призначення нового прем’єра – це, перш за все, неповага до Конституції, – наголошує народний обранець.  –  Подання на прем’єра вносить Президент, а не народні депутати.  Коаліція після того, як було відставлено попереднього прем’єра, мала визначитися з новою кандидатурою, внести її на розгляд президента, а вже президент потім, за  законодавством, вносить як свою ініціативу на розгляд ВР кандидатуру нового прем’єра. Інший спосіб голосування  Конституція не передбачає. Верховна Рада проігнорувала президентські Постанови.

За словами Владислава Голуба, правовий нігілізм досяг свого апогею, коли  ще  і новий  склад уряду був внесений на голосування не прем’єр-міністром, а депутатами. «Пакетне» голосування засвідчило, як недовіру всередині коаліції , так і те, що в законодавчому органі  країни не дотримуються  ані Конституції, ані демократичних норм, ані обіцянок під час Майдану.

– Зрада Майдану – це і квотний принцип формування цього уряду, – зазначає народний депутат. – Ми знову бачимо на ключових постах боротьби з корупцією ти ж самі обличчя. МВС залишається за Арсеном Аваковим, Мін’юст – за Петренко. Починати роботу нового уряду не зі змагання програм, стратегій, а з договорняків, з брехні – недобра прикмета. Кабмін ще не запрацював, а «урядовий пакет» уже підриває довіру до влади.

“Черкаський кур’єр” від 20 квітня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.