Владислав Голуб: Цей законопроект спрямований на захист тих, хто намагається будувати та створювати, проти тих, хто звик “кришувати” та віднімати

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Цього тижня парламент має розглянути проект закону нардепа Владислава Голуба, мета якого – захистити бізнес в Україні від свавілля силовиків. Мова про законопроект №3719 «Про внесення змін до КПК України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій закон- ності при їх проведенні».

13312744_790711141065487_2088441932869180074_nРейдерством, «віджиманням», «кришуванням», незаконними арештами і вилученнями в нашій країні нікого не здивуєш. Черкащани добре пам’ятають, скільки таким чином підприємств порізали на металобрухт, скільки успішних переробних і сільгосппідприємств, майнових і земельних паїв було «віджато». Буває, одного обшуку достатньо, щоб паралізувати роботу підприємства і приректи його на збитки, залишивши працівників без заробітку. Й досі громадяни і український бізнес, зокрема, безправні перед корумпованими правоохоронцями.

– Щоб запобігти цьому, захистити бізнес, у тому числі IT галузь, від протиправних дій силовиків, потрібно удосконалити Кримінально-процесуальний кодекс, зокрема, в частині проведення обшуку та вилучення електронних інформаційних систем, забезпечити додаткові гарантії законності при проведенні слідчих дій та посилити відповідальність правоохоронців, – розповідає юрист-міжнарожник, народний депутат України Владислав Голуб.

– Власне на це і спрямований законопроект № 3719. Проект закону, за словами Владислава Голуба, ставить на меті:

  • ліквідувати практику проведення обшуків, які не направлені на реальне розслідування злочинів;
  • унеможливити безпідставне вилучення електронних інформаційних систем (їх частин) та запобігти в подальшому вилученню майна підприємств, що немає відношення до мети розслідування;
  • припинити так звані «маски-шоу» – необґрунтоване залучення спецпідрозділів до проведення обшуків на підприємствах;
  • усунути випадки необґрунтованих відмов щодо допуску адвокатів під час проведення обшуків. Прийняття такого закону забезпечить додаткові гарантії законності при проведенні окремих слідчих дій.

 – Слідчі повинні будуть копіювати інформацію, а не вилучати техніку і електронні системи, – коментує автор законопроекту Владислав Голуб. – Спецпідрозділи можна буде застосовувати під час проведення обшуків у суб’єктів господарювання виключно по тяжким та особливо тяжким злочинам і лише на підставі ухвали слідчого судді. Адвокат буде мати доступ до процесу обшуку на будь-якому його етапі. А обшук дозволятиметься лише як виняткова слідча дія, коли неможливо отримати інформацію в інший спосіб, і виключно на підставі клопотання. Останнє повинно мати обов’язкову аргументацію необхідності обшуку та детального опису предметів і осіб, яких планується відшукати. Ми намагаємося, з одного боку, захистити IT галузь і бізнес, а з іншого – ми також розуміємо необхідність забезпечення кібербезпеки, враховуючи той стан, в якому знаходиться наша держава»,– підкреслив автор законопроекту. – Загалом, цей законопроект спрямований на захист тих, хто намагається будувати та створювати, і проти тих, хто звик «кришувати» та віднімати, – наголосив Владислав Голуб.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.