Владислав Голуб: Скасування депутатської недоторканності якісно оновить український парламент

Новини Черкаси

Український парламент минулого тижня проголосував за включення до порядку денного та направлення до Конституційного суду двох законопроектів про скасування депутатської недоторканності. Рішення щодо кожного з них ухвалені понад 300 голосами. Один із законопроектів (№7203) за декілька днів до голосування вніс на розгляд Верховної Ради Президент України, іншій (№6773) – за авторства 158 народних депутатів – чекав свого розгляду ще з літа. Співавтором другого законопроекту є народний депутат України від Черкащини Владислав Голуб. Владислав Голуб прокоментував «ЧК», що об’єднує і відрізняє проголосовані законопроекти.

І Президент України і народні депутати пропонують викреслити зі статті 80 Конституції України положення, яким народним депутатам гарантується депутатська недоторканність, а також про те, що вони не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, – розповідає народний депутат. – І Президент і народні депутати одностайні у рішенні зняти депутатську недоторканність. Проте Президент України пропонує, щоб зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності вступили в силу з 2020 року, а народні депутати – автори законопроекту №6773 – вимагають, щоб ці зміни після їхнього ухвалення вступили у дію негайно.

Владислав Голуб пояснив, що сам процес ухвалення зняття депутатської недоторканності за процедурою потребує чимало часу. Спочатку потрібно внести зміни до Конституції України. Тільки отримавши висновок Конституційного суду, парламентарі зможуть голосувати у першому, а на наступній сесії і в другому читанні.

Якщо буде остаточно ухвалений законопроект за співавторства Голуба, депутатську недоторканність можуть скасувати вже до літа 2018 року.

Владислав Голуб переконаний, що скасування депутатської недоторканності якісно оновить український парламент.

«Багато, хто йде у Верховну Раду не для того, щоб займатися законотворчою роботою, а для відстоювання своїх або чиїхось інтересів. Зняття депутатської недоторканності дозволить йти в політику людям фаховим у тій чи іншій галузі – юристам, економістам, аграріям, медикам, які дійсно йдуть за покликом, за переконанням, щоб дійсно щось змінити, а не сховатися від правосуддя. Після зняття депутатської недоторканності припиняться ганебні випадки, коли депутати займались незаконною діяльністю, або такою, яка прямо суперечить закону, бо до них будуть застосовані дії правоохоронних органів. Я переконаний, що народний депутат України має нести таку ж саму відповідальність як і будь-який інший громадянин України. Депутат не несе відповідальності за політичні переконання за свою політичну позицію, проте за будь-які правопорушення до депутата мають бути застосовані абсолютно такі ж самі слідчі дії, як і до будь-якого громадянина», – наголосив Владислав Голуб у прямому ефірі ТРК «Експо-TV».

Джерело: “Черкаський кур’єр”

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.