Владислав Голуб розтлумачив черкаським порошенківцям нове виборче законодавство

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Вибори мерів у два тури, заборона політичних блоків, балотування одразу до кількох рад. Про новації прийдешніх виборів народний депутат від 197-го округу Владислав Голуб розповів на зустрічі з партійним активом Блоку Петра Порошенка в Черкасах. Більше 20-ти керівників міських та районних осередків цікавилися, які бюлетені отримають виборці та чи зорієнтуються в них.

11791799_855527764544035_1360820318_n

– Тепер кожна партія буде зацікавлена в тому, щоб привести фахових людей, сильних, які зможуть активно працювати на своєму окрузі, – зазначив Владислав Володимирович.

– Все буде залежати від “якості” висуванців партій.

Оскільки самовисування в новому законі заборонене, то саме рівень кандидата допоможе його політичній силі набрати максимальний відсоток голосів.

Проте, якщо кандидат від партії набере достатньо голосів, а його політична сила не здолає прохідний бар’єр, до ради він не пройде. Таким чином в міських радах може бути мер, політична сила якого до ради взагалі не пройшла. Прикметно, що великі міста отримають систему обрання мера в два тури. Це дозволить жителям отримати керівника, який справді користується авторитетом у громади. Претендентам на крісло міського, сільського чи селищного голови дозволене самовисування. Крім того, кандидати зможуть одночасно балотуватися до кількох рад, щоправда різних рівнів, тобто до міської й районної. Закон виключає участь у перегонах політичних блоків.

– Я знаю одне: якщо людина працює, а партія не одіозна: відповідно – за “Відродження” чи “Опозиційний блок”, думаю, не голосуватимуть, то все буде добре, – додає Владислав Голуб.

Щодо плюсів і мінусів нового виборчого законодавства, нардеп від конкретики утримався.

– Мені важко оцінювати ухвалений законопроект, бо я був автором іншого, більш прогресивного на мою думку, законопроекту, який давав людям більше можливостей зробити свій вибір. Та для мене будь-який закон, який скасовує закон імені Януковича, Портнова, Лукаш, вже апріорі є кращим, – зізнався він.

Важливо, що в бюлетені разом із назвою політичної сили буде зазначене і ім’я та прізвище її представника на тій чи іншій території. Голос за партію – це голос за людину. Коефіцієнту вирівнювання тепер не буде, натомість під час підрахунку матиме значення відсоток голосів.

– Територіальні виборчі комісії формуватимуться за захищеними квотами шести фракцій парламенту. Відповідно БПП матиме в кожній ТВК гарантовано два місця, – відповідав на запитання Владислав Голуб.

Старт виборчої кампанії відбудеться 25 серпня. Керівник обласної партійної організації Василь Фурман застеріг, що до виборів може бути ухвалений закон, який обмежуватиме політичну рекламу. Саме тому в БПП готові перемагати не біл-бордами й гаслами, а копіткою працею кандидатів на окрузі під час спілкування з жителями.

Власні джерела.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.