Владислав Голуб: Референдум стане поштовхом до прискорення реформ і очищення влади

Новини Черкаси Новини Черкаської області

За результатами референдуму у Нідерландах 6 квітня голландці висловилися проти ратифікації угоди про асоціацію України з Євросоюзом.  Українців, безумовно, хвилює, чи не нашкодить референдум асоціації Україна-ЄС і довгоочікуваному запровадженню безвізового режиму. З цим питанням «ЧК» звернулася до народного депутата України від Черкащини Владислава Голуба. Нагадаємо, що Владислав Голуб є заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, а також членом груп з міжпарламентських зв’язків з рядом країн Європи і світу.

12920505_764480183688583_2103155019538197253_n– З огляду на те, що референдум носив консультативний характер, уряд Нідерландів не зобов’язаний зважати на його підсумки, – коментує ситуацію Владислав Голуб. – Референдум і надання безвізового режиму Україні – ці питання не пов’язані. Єврокомісія подасть пропозиції щодо безвізового режиму для України уже в квітні. Представник Єврокомісії Маргаритис Шинас нещодавно підтвердив намір запропонувати Європарламенту і Раді ЄС запровадити безвізовий режим з Україною.

Повну підтримку Україні після референдуму в Нідерландах висловила президент Литви Даля Грібаускайте. Вона нагадала, що частина угоди – про вільну торгівлю із ЄС – деефакто уже працює, тож українцям не варто опускати руки, навіть якщо процес інтеграції до ЄС потребуватиме більше часу, ніж сподівалися. І Франсуа Олланд з Ангелою Меркель висловили готовність і надалі підтримувати нашу країну на шляху до Європи.

За словами народного депутата, «референдум, безумовно, завдав негативного удару по іміджу нинішнього українського керівництва і країни в цілому. Але ми повинні бути чесними самі з собою. Ми усі маємо винести за підсумками референдуму відповідні уроки».

– Незважаючи на результати, референдум продемонстрував нам й рівень демократії у Нідерландах, – каже Голуб. – Цей рівень викликає повагу: вже за декілька годин після голосування було проголошено результати, з якими усі погодились.

– Сподіваюсь, що нідерландський референдум надасть нам можливість нового старту у відносинах з ЄС, стане поштовхом до прискорення реформ і очищення влади, – підкреслив Владислав Голуб.

“Черкаський кур’єр” від 13 квітня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.