Владислав Голуб про систему Prozorro

Новини Черкаси

Голуб пояснив міській владі Черкас, чому не варто гальмувати реформу держзакупівель.

У Черкасах пробуксовує запровадження системи прозорого здійснення державних закупівель через інтернетсервіс ProZorro. Перша спроба прийняти відповід не рішення на сесії Черкаської міськради зазнала фіаско: більшість депутатів проголосували проти. Друга спроба зірвалась: засідання закрили після другого питання порядку денного, а ProZorro значилося тридцять другим.

голуб2«Я вітаю прагнення нової місцевої влади міста привести в належний стан дороги, покращити благоустрій міста, турбуватися як слід про дитячі садки та школи, тощо. Але, як один з авторів та лобістів нового ЗУ «Про публічні закупівлі» вважаю і переконаний, що все це можна робити, використовуючи систему ProZorro, за більш ефективною ринковою ціною, що дозволить заощадити кошти для інших проектів. Впевнений, що запровадження системи ProZorro в місті Черкаси буде перемогою нової влади, а не її поразкою. Ця система вже показала свої переваги у таких надскладних структурах як Міноборони та Укргазвидобуванні, – зазначив народний депутат Владислав Голуб на власній сторінці у Фейсбуці.

Як відомо, мета впровадження ProZorro – мінімізація впливу людського фактору на результати закупівель, адже відбір кращої пропозиції відбувається автоматично. Це великий крок до прозорості будь-яких закупівель.

– Український бюджет щороку втрачав від корупційного механізму державних закупівель близько 150 млрд гривень або майже 10% ВВП, – коментує ситуацію «ЧК» Владислав Голуб. – Щоб державні структури і органи місцевого самоврядування не закуповували ручки за 100 грн і не закладали відкати при проведенні робіт і закупівлі послуг, потрібно, щоб вони здійснювали всі закупівлі шляхом електронних торгів. Зрозуміло, що багатьом членам виконкомів на місцях та особливо керівникам комунальних підприємств таке нововведення, м’яко кажучи, не подобається. Адже одна справа відзвітуватися про те, куди пішли гроші, інша – дотримуватися чіткої процедури. Ті ж комунальні підприємства є й досі доволі закритими, публічно отримати фінансовий звіт від них неможливо. Запровадження електронних закупівель в їх роботу дозволить усунути договорняки, відкати, та дерибан бюджетних коштів, – наголошує Владислав Голуб.

ProZorro найбільше тривожить не відсутність прозорості під час закупівель, а допорогові суми. Мовляв, для підприємств це суми мізерні, а часу на реалізацію процедри закупівель затрачається багато.

– Проводити тендери «на всілякі дрібниці» чи в електронному, чи в паперовому форматі більшість й досі вважає недоцільним, але й корупція починається з дрібниць, – коментує Владислав Голуб. – Проте, якби хто не чинив опір, з 1 серпня будь-який українець зможе простежити за закупівлями для будь-якої установи, навіть лікарні та школи. Відповідний закон вже є чинним,» – підкреслив нардеп – співавтор закону «Про публічні закупівлі».

“Черкаський кур’єр” від 11 травня 2016

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.