Владислав Голуб попередив міську владу Черкас, що протидіяти ProZorrо безглуздо

Новини Черкаси

ProZorrо – це електронна система, яка забезпечує прозорий механізм здійснення закупівель за бюджетні кошти.  На сьогодні ця система – найдієвіший антикорупційний механізм, за допомогою якого економляться мільйони бюджетних коштів, які раніше розкрадалися по кишенях можновладців.

– Як інформує веб-портал Черкаської міської влади, на розгляд сесії міської ради, може бути винесено проект рішення, який фактично скасовує допорогові закупівлі через систему електронних закупівель ProZorrо, – звернув увагу черкаських активістів у «Фейсбуці» народний депутат Владислав Голуб.
У Проекті рішення пунктом першим зазначено: «Департаментам, комунальним закладам, установам та підприємствам Черкаської міської ради здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №9222VIII». Пункт другий наголошує: «Скасувати рішення Черкаської міської ради від 13.05.2016 № 22573 «Про здійснення електронних закупівель у м. Черкаси».
– Цей проект рішення виноситься на підставі звернення керівників навчальних закладів, яким нібито важко проводити закупівлі через цю систему, можливо це і є так, – зазначає Владислав Голуб. – Проте є досвід міста Дніпро, де знайшли можливість допомогти школам та навчальним закладам, не відміняючи допорогові закупівлі.
Владислав Голуб відразу звернувся до заступника міського голови м. Дніпро Яніки Меріло, яка відповідає, зокрема, і за систему ProZorrо, з проханням проконсультувати у разі потреби черкаську міську владу.
– Я звертаюсь до міського голови міста Черкаси Анатолія Бондаренка, секретаря міськради Олександра Радуцького, колег-депутатів винайти комплексне рішення цього питання, не скасовуючи допорогові закупівлі, – наголошує народний депутат. – Створіть робочу групу, розгляньте можливість запровадження окремого структурного підрозділу або штатної одиниці, щоб допомагати і координувати закупівлі для навчальних закладів, винесіть питання на обговорення громадськості та мешканців міста, і я переконаний, що рішення, яке б відповідало вимогам часу і здорового глузду, знайдеться дуже легко.
Потрібна моя допомога та участь, я готовий допомогти.
Владислав Голуб також звернувся до заступника міністра МЕРТ України Максима Нефьодова з проханням надати м. Черкаси необхідну допомогу з боку міністерства в організації роботи системи ProZorrо.
– Запровадження системи ProZorrо є безповоротним фактом, протидія цій системі виглядає безглуздою, а будь-які наміри дискредитувати її – безперспективними, – підкреслив Владислав Голуб.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.