Владислав Голуб підписав маніфест нових людей

Новини Черкаси Новини Черкаської області

В останні роки у владі з’явилося чимало молодих людей, які жадають подолати корупцію, провести реформи, змінити країну. Але стара корупційна система чинить не аби який опір. Щоб раз і назавжди зламати її, потрібно об’єднатися. У владі повинні бути люди зі спільними баченням і системою цінностей. Саме тому низка народних депутатів, зокрема МФО «ЄвроОптимісти», топ-менеджери, підприємці підписали маніфест «Про об’єднання заради перетворення України на успішну країну, в якій втілені свобода, справедливість та добробут громадян”. В маніфесті викладено бачення того, як повинна виглядати Україна в 2019 році. Про це розповів «ЧК» народний депутат України Владислав Голуб.

Прозора політика, справедливе правосуддя і зниження втручання держави. Навколо таких цінностей пропонують прогресивні політики об’єднати зусилля, щоб більш ефективно проводити реформи.

Маніфест спрямований суспільству в цілому. Він демонструє, що в Україні є люди, які хочуть і можуть проводити реформи. І що ці люди готові об’єднувати зусилля і ресурси для того, щоб домогтися змін.

Чому в маніфесті зазначений 2019 рік? Владислав Голуб пояснив, що підписанти маніфесту вважають, що за три роки можна провести переважну більшість реформ в країні.

Підписанти вимагають скасування мажоритарної системи, обмеження політичної реклами, судової реформи, зменшення ролі держави в економіці, скорочення кількості держслужбовців, переведення адміністративних послуг в електронний формат, приватизації держпідприємств, реформи ЗСУ за стандартами НАТО.

Під маніфестом підписалися нардепи, більшість з яких входять до міжфракційного об’єднання “ЄвроОптимісти”: Іванна Климпуш-Цинцадзе, Вікторія Войціцька, Владислав Голуб, Світлана Заліщук, Георгій Логвінський, Ярослав Маркевич, Олексій Рябчин та інші.

Крім того, серед підписантів є заступники міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса – Наталія Микольська і Максим Нефьодов, а також міністра юстиції Павла Петренка – Наталія Севостьянова.

У Маніфесті викладене наступне бачення України 2019 року:

 1. Прозора політика: Прийнято нове виборче законодавство, що передбачає скасування мажоритарної системи, відкриті партійні списки, обмеження політичної реклами, прозорість фінансування політичних партій.
 2. Справедливе правосуддя: Відбулася реформа судової системи та її повне очищення на основі конкурсного добору суддів та звільнення всіх недобросовісних і нечесних суддів (включаючи тих, що не зможуть пояснити джерела походження майна), принципів незалежності та компетентності. Діє принцип невідворотності покарання.
 3. Мінімізація ролі держави: Суттєво зменшена роль держави в економіці та в інших сферах життя, індикатором цього є консолідований державний бюджет, що не перевищує 40% ВВП, з подальшою тенденцією до зниження до 35%.
 4. Ефективне державне управління: проведено кардинальну інституційну реформу системи виконавчої влади, кількість державних службовців скорочена на 50%, державна служба стала престижною, а заробітні плати ринковими, призначення на посади відбувається лише за відкритими конкурсами, державну службу деполітизовано; розпочато розбудову незалежних спеціалізованих інституцій, що співпрацюють з державою на контрактній основі.
 5. Електронна сервісна держава: Адміністративні послуги переведено в електронний формат, мінімізовано вплив чиновника на прийняття рішень; змінено підхід до державного управління від регулюючого на сервісний.
 6. Роздержавлення економіки: Проведено прозору приватизацію державних підприємств, окрім стратегічних, які управляються відповідно до міжнародно визнаних норм корпоративного управління.
 7. Економічна лібералізація: Забезпечено вільний рух товарів, капіталів та людських ресурсів, прозора податкова система, спрощені умови відкриття та ведення бізнесу. Розвиток конкурентних відносин, обмеження монополізму у господарських відносинах.
 8. Енергетична безпека: Кардинальне підвищення енергоефективності; курс на максимальну енергетичну незалежність, диверсифікацію та використання альтернативних джерел енергії; підключення до єдиної європейської енергосистеми.
 9. Екологічна безпека: Закладено розвиток економіки та суспільства на засадах сталого розвитку; розмежовано тенденцію економічного зростання, з одного боку, і споживання природних ресурсів та забруднення довкілля, з іншого боку
 10. Децентралізація: Перерозподілено повноваження, відповідальність та ресурси на користь місцевих громад.
 11. Євроінтеграція: Імплементовано Угоду про асоціацію з Євросоюзом, включаючи гармонізацію законодавства та державних інституцій.
 12. Сильна армія: Завершено реформування Збройних сил України у відповідності до стандартів НАТО.
 13. Суспільна єдність щодо Донбасу та Криму: Наявна консолідована стратегія щодо Донбасу та Криму, що поділяється більшістю громадян та втілюється спільними зусиллями держави та громадянського суспільства.

Наш горизонт бачення – 2019 рік? Тому що планувати більш, ніж на 3 роки вперед, в наших умовах важко. При цьому ми вважаємо, що за цей період

У чому його суть? Ми публічно заявляємо про те, що ми підтримуємо проведення реформ в країні і готові об’єднатися з усіма, хто поділяє наші цінності. Серед них – Як мінімум, звіряти порядку денного, координувати дії і рідше «бити в штангу».

Наш маніфест не несе в собі ні вимог, ні загроз. Ми просто описали, яким ми бачимо майбутнє країни. Ми вийшли в публічну площину з тим, щоб заявити: у нас є бачення, є цінності, і ми зобов’язуємося їх дотримуватися. Кожен з нас визрівав для цього рішення, і тепер ми хочемо закріпити вірність цим принципам публічно.

Я розумію, що така декларація виглядає дивно в країні, де звикли наплювати на будь-які плани та обіцянки, і де «точка сидіння визначає точку зору».

Я також розумію, що рівень довіри в суспільстві критично низький, а рівень довіри до влади і поготів. Але я також вважаю, що відкрито заявляти про свої принципи і цінності – це ознака цивілізованості. А дотримуватися заявленого – єдиний спосіб цю довіру відновити.

Україна нова проростає з трупа старої України. Реформи просуваються складно, але просуваються. Саме з нових цінностей починається реальна зміна в суспільстві. Ми прийшли до цього і закликаємо всіх небайдужих, прогресивних людей приєднуватися до маніфесту. Давайте разом будувати нову країну.

Джерело: “Черкаський кур’єр” 16 березня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.