Владислав Голуб: Ми вимагаємо скасувати рішення про підвищення на 16% ціни на електроенергію

Новини Черкаси

МФО «ЄвроОптимісти», до складу якого входять народні депутати Владислав Голуб, Альона Шкрум,  Мустафа Найєм, Світлана Заліщук,  Вікторія Пташник, Дмитро Добродомов, Сергій Лещенко, Олексій Рябчин, Олександр Черненко та інші, виступило з заявою про  недоцільність підняття ціни на електроенергію.

Владислав гГолуб, народний депутат України від Черкащини
Владислав Голуб

Зростання тарифів дає мільярди гривень додаткових надходжень, – коментує ситуацію народний депутат Владислав Голуб. – Проте тарифи, зокрема на електроенергію, ростуть, а проблеми галузі не вирішуються. Отримані від підвищення тарифів мільярди не йдуть на  модернізацію та розвиток, не зважаючи на те, що більшість електростанцій  давно відпрацювали свій ресурс. Причина відома.  Виробництво енергоносіїв і  регулювання енергетики – сфери дуже корумповані. Чого варта тільки схема «Роттердам+», на якій цинічно «заробляють» гроші, завищуючи вартість вугілля.   І це, чергове, підвищення тарифу на електроенергію знову пов’язано з черговим підвищенням ціни на вугілля по формулі «Роттердам+». Через корупцію і  негативні економічні та соціально-політичні наслідки  ми вимагаємо скасувати рішення про підвищення на 16 % ціни на електроенергію і виступили з відповідною заявою , – розповів Владислав Голуб.

«Ми, члени МФО “ЄвроОптимісти”, обурені тим, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила ціну на електроенергію на 16%», – йдеться у заяві  єврооптимістів. Серед причин підняття тарифу НКРЕКП було наведено, в тому числі, і збільшення індикативної ціни на вугілля на 25,8 % за тону. Відповідно до Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії індикативна ціна вугілля визначається на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку, включно на основі сумнозвісної формули “Роттердам+”. Враховуючи значну критику зазначеного механізму, а також його абсолютну економічну недоцільність, підвищення індикативної ціни на вугілля є лобіюванням інтересів певних олігархічних груп, а не зумовленим об’єктивною економічною оцінкою. Відповідно, аргументація НКРЕКП щодо доцільності підвищення тарифів саме на 16% втрачає свою силу та в черговий раз підкреслює непрофесійність та заангажованість регулятора», – наголошують єврооптимісти.

Автори заяви впевнені, що сьогоднішнє підняття вартості електроенергії для промисловості на 16% неминуче призведе до негативних економічних та соціально-політичних наслідків. Зокрема, це зменшить конкурентоспроможність економіки, призведе до значного підвищення тарифів на воду для населення, пришвидшить інфляційні процеси, збільшить перехресне субсидіювання. Також подібне тарифне навантаження може погіршити умови для малого та середнього підприємництва в Україні, адже такий бізнес платить тарифи вже вищі, аніж у багатьох країнах Європи.

У зв’язку з цим, депутати-ЄвроОптимісти, вимагають, перш за все, негайного проведення прозорого конкурсу на заміщення членів НКРЕКП, відповідно до чинного законодавства з метою недопущення зловживання службовим становищем. Від голови НКРЕКП Дмитра Вовка єврооптимісти  вимагають врахувати інтереси споживачів електроенергії, а не окремого бізнесу. «Ми вважаємо, що рішення було прийнято із порушенням законодавства та процедур, не було завчасно оприлюднено для пропозицій та зауважень громадськості.  Ми наполягаємо, що це рішення має бути скасовано в найкоротший термін, а, натомість, має бути прийняте збалансоване рішення у відповідності до чинного законодавства та з урахуванням інтересів споживачів і української економіки», – заявляють єврооптимісти.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 24.01.2018

Розповісти друзям
  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.