Владислав Голуб: “Міська влада Золотоноші спочатку має відремонтувати колектор, а вже потім купувати сміттєвоз”

Новини Черкаської області

Місто Золотоноша ризикує потонути в колекторі. І не тільки у переносному сенсі, а й фактично. Це велика біда для містян, але, як виявилося, не для місцевої влади. Коли виникає тяжка проблема, відповідальна влада згуртовує навколо її подолання усіх, хто здатний допомогти. Але перетворювати проблему, що загрожує життєзабезпеченню міста, на предмет спекуляцій, політичних чвар і провокацій, це як плюнути в очі громаді, яка довірила міському голові та раді владу. На кону – безпека міста і великій куш. Міська влада Золотоноші поставила на куш. А на безпеку міста – що залишиться.

Нещодавно міська влада Золотоноші провела інформаційну кампанію, заявивши, що через відкриті проти її представників за ініціативою народного депутата Голуба кримінальні провадження у місті виникне комунальний колапс і, головне, невідремонтованим залишиться колектор.

Народний обранець, безумовно, вирішив втрутитися в ситуацію, щоб місто могло підготуватися вчасно до зими, і золотонісці почували себе у безпеці. «Все має свій початок, все має свій кінець… тим паче тотальна брехня…Запрошую громаду міста Золотоноша на зустріч біля сумнозвісного колектору, де розставимо всі крапки над «і», хто що блокує, а хто просто не здатний виконувати свої прямі обов’язки», – повідомив у соціальній мережі Владислав Голуб.

Народний обранець прийняв рішення покласти край безпідставним звинуваченням місцевої влади у тому, що він, буцімто, перешкоджає реконструкції самоплинного та напірного колектору водовідведення. А головне – запропонувати свою підтримку громаді та врешті решт позбавити простих мешканців незручностей від недобудованого об’єкту, який розритий вже понад півроку. Напередодні міський голова Золотоноші заявив, що громада з нетерпінням чекає народного обранця й готова до відкритого діалогу. Проте…

Зустріч нардеп планував під відкритим небом, безпосередньо біля розритого провалля колектору, де кожен пересічний житель міг долучитися до розмови. Для аргументованого виступу народний депутат Владислав Голуб озброївся не пустопорожніми поясненнями, а текою з документами і звітами про роботу.

Опонентів Владислава Голуба, явно не влаштовувало, щоб його почули усі охочі. Із натовпу вирвався депутат облради Віктор Полозов і спровокував конфлікт. «Закрой свою «белеберду», пожалуйста!». Розмахував російський бізнесмен і друг мера Войцехівського перед очима нардепа газетою.

Підтягнулась група підтримки квазіпатріота і почалась штурханина. Зустріч запропонували продовжити у міському Будинку культури, зал якого вже був вщент заповнений не простими жителями, а співробітниками золотоніської міської ради і прихильниками Полозова. Цей факт не завадив народному депутату Владиславу Голубу продовжити зустріч. Адже навіть з тих, хто пришов не слухати, а перешкоджати, хтось таки над чимось і задумається.

Народний депутат оперував виключно об’єктивними фактами, документами та нормами українського законодавства. Розвіяв не один міф, вигаданий прихильниками міської влади, подякував жителям за обрання його до Верховної Ради. «На думку Віталія Войцехівського я набрав недостатню кількість голосів під час виборів й через це здійснюю антикорупційну діяльність, зокрема ініціюю відкриття кримінальних проваджень у Золотоноші. Тож я звертаюсь до офіційних даних ЦВК, де зазначено, що у м. Золотоноша з одинадцяти виборчих дільниць на п’яти я переміг, за що вдячний громаді міста».

КУДИ ПРОВАЛИЛИСЯ МІЛЬЙОНИ ДЛЯ КОЛЕКТОРУ?

Владислав Голуб, народний депутат України

Народний депутат спростував інформацію про те, що роботи з реконструкції колектору припинені через вилучення документації у ході слідства. Нагадаємо, за поданням народного депутата Владислава Голуба відкрито кримінальне провадження 12016250000000347 щодо привласнення коштів на реконструкції міського колектору міста Золотоноша. Майже 31 млн. гривень освоєно тільки за три останні тижні грудня 2016 року. Втім, як пояснив народний депутат, згідно Закону «Про статус народного депутата України», він ніяким чином не може втручатися у хід судової справи, а вилучення документації не може заважати ремонтним роботам. Законодавство у цьому випадку передбачає надання копій документів. «Згідно ч. 4 ст. 185 КПК України, на вимогу володільця особою, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів»,– процитував Владислав Голуб.

Доцільно зазначити, що згідно ухвали Придніпровського районного суду м. Черкаси від 15 березня 2017 року, для реконструкції колектору здійснено закупівлю будівельних матеріалів, зокрема піску в кількості 1022,5 кубічних метрів на суму 2720259,00 грн.(!) На запитання народного обранця, яка ж вартість піску, Віталій Войцехівський просить пояснити це підрядника, а останній, почав «блукати» між кубічних метрів і тонн піску. «Якщо міська влада оприлюднила у своєму медіа-ресурсі, що у вищезазначеній ухвалі зроблена помілка(!), а насправді пісок для колектору закупили орієнтовно по 260 грн. за кубічний метр, то чому ж не звернулись через помилку до суду? Адже акт позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Міський водоканал», у якому вказано, що пісок у кількості 10225 кубічних метрів закупили на суму 27 млн. грн., датований ще 27.02.2017 року. Чому спохватилися лише 18 липня»,– запитав народний депутат. Власне, питання риторичне, а поки коштів на наступну чергу реконструкції колектору, за словами міської влади, не вистачає, зате є будівельні матеріали на ремонт колектору – 7,5 м.

КОШТІВ НА КОЛЕКТОР НЕМАЄ, А НА СМІТТЄВОЗ МІЛЬЙОН Є

«Згідно інформації електронної системи закупівель ProZorro від 17 липня 2017 року завершений аукціон на придбання машини сміттєвозу, замовником якої є КП «Міський водоканал» м. Золотоноша з очікуваною вартістю 1 млн.140 тис. грн.»,– повідомив у ході зустрічі народний депутат Владислав Голуб. З цієї інформації зрозуміло: якщо тендери проводяться, отже кошти мають бути. То чому ж їх не спрямувати на вирішення проблеми стратегічно важливого об’єкту – реконструкцію колектору, тим самим розблокувати пересування містом, ліквідувати страшенний сморід у центрі міста? – запитав Владислав Голуб.

Народний депутат вичерпно пояснив громаді, чому виникла потреба у досудовому розслідуванні фактів щодо ремонту очисних споруд, як він співпрацює із Золотоніським районом, що за його каденцію зроблено, скільки коштів виділено.

Але присутнім у залі БК людям у більшості своєї або залежним, або прислуговуючим міській владі і пану Полозову, це було нецікаво. Поведінка присутніх у залі держслужбовців, це взагалі окрема тема… Проте, незважаючи на гомон, образи, попри намагання певних політиків відверто сепаратистських поглядів, що підтримують країну-агресора, яка щодня вбиває українців, зірвати зустріч, народний депутат був щирим і намагався донести до присутніх свою думку.

НЕ ЛЮДИ ДЛЯ ВЛАДИ, А ВЛАДА ДЛЯ ЛЮДЕЙ

По завершенні зустрічі у БК, нардеп і мер пройшли до приміщення міської ради, де продовжили перемовини. Про їхній зміст Владислав Голуб повідомив у Фейсбуці.

«Сьогодні відвідав місто Золотоноша, яке входить у мій виборчий округ. Хочу подякувати усім жителям міста Золотоноша, які прийшли на нашу відверту розмову та вислухали мою позицію і зрозуміли мене.

…Попри те, що наразі існує ряд кримінальних проваджень щодо нецільового використання державних коштів на реконструкції колектору, тобто коштів платників податків, переконаний, що від цього не повинні страждати жителі міста Золотоноша. Саме тому після зустрічі з громадою під час розмови з міським головою Золотоноші Віталієм Войцехівським в присутності голови Золотоніськоі РДА Олександра Лісового та директора КП «Міський водоканал» Сергія Кузнєцова, а також начальника управління ЖКГ Олександра Флоренка, пан Войцехівський дав слово, що до 1 жовтня буде завершено реконструкцію розритоі частини колектору, що знаходиться біля фіскальної служби, за рахунок коштів міського бюджету.

Далі, міська влада Золотоноші змінює бюджетний запит щодо виділення коштів на реконструкцію полігону ТПВ в межах Антипівськоі та Новодмитрівської сільських рад на фінансування другої черги реконструкції міського колектору для отримання коштів у 2018 році. Зазначене звернення я підкріплюю своїм депутатським зверненням до Кабінету Міністрів України з проханням виділити ці кошти. І третій пункт наших домовленостей з міським головою
стосується формування спеціальної групи з представників усіх фракцій міської ради, а також представників громади, експертів, будівельників, фінансистів, юристів, які будуть контролювати проектну роботу, фінансову складову та моніторити хід робіт по реконструкції колектору.

Моя позиція чітка: жодні політичні чвари та політична боротьба не повинні стати на заваді вирішення проблем людей. У нас має бути влада для людей, а не люди для влади», – написав у ФБ Владислав Голуб.

Ті, хто прочитав цей допис Владислава Голуба, упевнились, як і сам нардеп, що співпрацю розпочато, відбулась консолідація влади навколо вирішення проблеми.

Але вже наступного дня громаду і народного депутата очікував «сюрприз». Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський вилив на народного обранця цебер бруду у підконтрольному йому ЗМІ і на власній сторінці у Фейсбуці. З глузуванням зауважив, що «і без «сприяння» парламентаря колектор буде відремонтований». І що ніякі звернення від депутата для цього не потрібні». І вже виходить ніщо не заважає продовжувати ремонт?!

Залишимо написане мером на його совісті, проте зауважимо, що, як для міського голови, така поведінка щонайменше є неадекватною…

Я ДАВ СЛОВО ЛЮДЯМ. І ЗА СВОЇ СЛОВА ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЮ

Попри безуспішні намагання осередку прибічників пана Войцехівського зірвати зустріч, діалог з громадою таки відбувся. При чому, це була конструктивна розмова зі зворотнім зв’язком. Народний депутат Владислав Голуб недаремно провів у Золотоноші орієнтовно п’ять годин. Юрба містян буквально заполонила депутата, поки не отримала відповіді на свої питання, фінансову допомогу надав депутат і хворій жительці міста. Містяни дивуються, чи багато народних обранців можуть так достеменно, оперуючи фактами, в подробицях розповідати про свої справи! Це саме ті депутати, кому нема чого приховувати від людей.

«Я дав слово людям. І за свої слова завжди несу відповідальність. Колектор ми зробимо в першу чергу», – наголосив народний депутат Владислав Голуб.

Нижче наводимо оприлюднені у Фейсбуці враження від зустрічі в Золотоноші.

«…Цeнтр міста розритий і смердить»

Дмитро КУХАРЧУК, керівник Черкаського осередку «Національного корпусу»:

Зараз знаходимось в місті Золотоноша. Настрій у людeй майданівський. Міський голова Войцехівський…. всі стрілки з затримки ремонту колектору пeрeводить на нардeпа Владислава Голуба. Дeпутат облради – «сeпаратист» Полозов, що пройшов від партії «Черкащани», і якимось дивом очолює обласний осeрeдок Аграрної партії, влаштовує ( під час зустрічі мера з народним депутатом, – ред.) провокації, за що отримав «ляща». Всe б було дужe вeсeло, алe цeнтр міста розритий і тхнe гімном. Зараз тривають дeбати Голуба і Войцeхівського. «Національний корпус» бeрe ситуацію під особистий контроль…

«Міській владі абсолютно «до лампочки» і ми, і наше місто…»

Святослав ХАРЧЕНКО, громадський активіст м. Золотоноша:

Подивився і почитав інтерв’ю нашого мера (Віталія Войцехівського, – ред.)… Склалося враження, що пану меру не потрібний той колектор, як, в принципі, і ми з вами. Чхати він хотів і на місто. Це випливає з його вчинків та слів. Як завжди, щоб не кидатись пустими фразами (як це роблять боти міськради), наведу приклади, що мене наштовхнули на цю думку.

1. Поведінка пана мера під час громадської зустрічі. Коли його прямо запитали про кримінальні справи, що заведені на підприємство-підрядника, пан мер відповів: «Зараз на всіх заводять кримінальні справи». Тобто це нормально?! Я особисто не вважаю, що це нормально… Підписуючи тендер з тим чи іншим підприємством, потрібно хоч трохи цікавитись його минулим. Тим паче, є така річ, як рейтинг довіри, який знайти на просторах мережі – справа пари хвилин.

2. На запитання про ремонт колектору, пан мер відповів, що в них вилучили проектно-кошторисну документацію. Але не зміг дати відповіді, чому міська рада не вимагала надати їй копії вилучених документів. Адже, як кажуть юристи, це передбачена законом процедура. Що це, як не байдужість? А без проектної документації, виявляється, роботи проводити не можна, бо це – об’єкт підвищенної небезпеки. Але виконувати роботи на бульдозері, з літрою горілки замість крові – працівникам підрядника дозволяється! Як же так? Це ж об’єкт підвищенної небезпеки!? То чому ніхто не контролює, що і в якому стані роблять працівники!?

3. Неодноразово озвучувалося, що немає коштів на ремонт, підрядник працює в борг. Але, коли пану меру задали питання, навіщо в такий скрутний момент, Міськводоканал купує сміттєвоз, за
1 300 000 грн, мер відповів, що так, купуємо! І будемо ще купувати! В кредит! Так візьміть кредит на ремонт колектору! Чи замість того, що б платити цей кредит, вкладайте гроші в ремонт колектору! У нас в місті не найгірше становище зі сміттям! Це не є нагальною потребою!

4. Ще один об’єкт, питання стосовно якого піднімалося – полігон ТПВ. За словами пана мера, його реконструкція також розпочнеться дуже скоро. На пропозицію нардепа Владислава Голуба, з якою, вважаю, згодний кожен, окрім працівників міської ради (тут все зрозуміло), що, мовляв, давайте ті кошти – 16 000 000 грн. – перенаправимо на ремонт аварійного колектору, пан мер дав негативну відповідь. Мовляв, ні, полігон повний, треба робити. Постає питання, якщо полігон вже заповнений так критично, якого біса нам возять сміття з Переяслав-Хмельницького?

Далі, після зустрічі з громадою, відбулась розмова пана Войцехівського і пана Голуба (у міськраді, – ред.). Під час цих премовин дійшли домовленості, що нардеп «вибиває» кошти на ремонт колектору з державного бюджету, але за дві умови. Перша – тимчасове відсторонення очільника Міськводоканалу (не звільнення!). На що, пан Кузнєцов відповів згодою, але пан мер відмовив. Мовляв, я назначив, я і вирішую. Друга умова – створюється комісія за участю депутатів міської ради і сторонніх фахівців з числа жителів міста для нагляду і контролю виділених коштів. Ця ідея мером одразу була сприйнята негативно. Дійсно, чому це влада повинна звітуватись перед якимись там жителями?! Але, потім, таки дійшли згоди. На цій ноті й завершили перемовини.

Сьогодні, ми бачимо вже знову купу бруду в сторону народного депутата (Владислава Голуба, – ред.), і як ми розуміємо, всі домовленості «ідуть лісом».

Я розумію, комусь може подобатись пан Войцехівський, комусь ні. Комусь імпонує позиція пана Голуба, хтось вважає її не правильною. Це все зрозуміло, це особиста справа кожного.

Але скажіть мені, якого ж біса відмовлятись від запропонованої допомоги і замість того, щоб разом вже покінчити з цим колектором, знову лити бруд на того, хто дав своє слово допомогти, тим самим провокуючи і відбиваючи бажання це робити? Невже особисті амбіції варті того, щоб місто і далі смерділо як біо-туалет на рок-концерті? Невже містяни повинні і далі постійно терпіти відключення води, об’їжджати все місто, щоб попасти на другу сторону нашого «Панамського каналу»? Чому міська рада не рахує кошти, які містяни втрачають кожен день через цей «бісів» колектор? Чому не враховує інтереси тих, хто її обрав, і для кого вони там сидять? Інтереси тих, хто в кінці-кінців платить їм зарплату!

Ось, дивлячись на це все, в мене і склалось враження, що їм абсолютно «до лампочки» і ми, і наше місто…

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 02.08.2017

Розповісти друзям

4 коментарів до “Владислав Голуб: “Міська влада Золотоноші спочатку має відремонтувати колектор, а вже потім купувати сміттєвоз”

 1. 1

  1

  Живу в Золотоноші, такого безпорядку, як при Войцехівському і його голубків, ще не було ! На нари виродків…

 2. 1

  1

  Мене особисто обурив виступ пана Полозова, в якому він живучи з його слів в Україні 19 років так і не спромігся спілкуватися державною мовою. А ця особа займала посади в великих підприємствах, є депутатом обласної ради

 3. 1

  0

  Бариги чортові. Правильно пан Голуб робить що розворушує це кубло. Сіли на потоки і качають з бюджету. “Управлінці”

 4. 1

  0

  Наступає час, коли керівники “зажираються”, так і з мером. Не люди для мера, а мер для людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.