Владислав Голуб: “Коли більшість в країні зубожіє, призначати зарплати в 300 тисяч не можна, тим більш суддям!”

Новини Черкаської області

В Україні триває судова реформа. На початку червня минулого року Верховна Рада дала старт судовій реформі, ухваливши закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Цим законом внесені зміни до Конституції в частині здійснення правосуддя та конституційного контролю. Останні події навколо чергових змін законодавства коментує народний депутат від Черкащини Владислав Голуб.

Минулого вівторка Верховна Рада понад 5 годин обговорювала і вносила сотні поправок до законопроекту про Конституційний суд України, який у підсумку все ж таки відхилила.

Голова Верховної Ради чотири рази марно ставив на голосування питання про направлення законопроекту на повторне друге читання. Депутати розглянули низку поправок до документа, більшість поправок не підтримали.

Такими враженнями від законопроекту і його розгляду поділився на власній сторінці у Facebook народний депутат України Владислав Голуб:

«Який безглуздий сесійний день! Це ж треба розглядати увесь день один законопроект, щоб у підсумку його завалити! Проект закону «Про Конституційний Суд» кульгав на обидві ноги. Неможна в країні, де більшість народу бореться за виживання давати заробітні плати близько 300 тис гривень. А ще відпускні, оздоровчі, надбавки, квартири тощо…

У Перехідні Положення намагалися засунути правки до інших законів України (нотаріат, Кримінально-виконавчий кодекс, про реєстрацію фізичних осіб-підприємців тощо), які мають відношення до Конституційного Суду України таке ж саме, як морська свинка до моря!».

У коментарі «Черкаському кур’єру» народний депутат Владислав Голуб, який є членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, розповів про цей законопроект.

– Законопроект передбачає створення нової організаційної структури Конституційного суду України. В КСУ діятиме Велика палата, до якої входитимуть усі 18 суддів, і яка вирішуватиме питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями. Передбачається створення двох сенатів КСУ– по дев’ять суддів у кожному і шість колегій – по троє суддів у кожній. Законопроект передбачав також запровадження інституту конституційної скарги, яку зможе подати фізична або юридична особа за умови, якщо були використані усі національні засоби юридичного захисту.

Проте, підкреслив Владислав Голуб,  у законопроекті існували певні суперечності як в запровадженні інституту конституційної скарги, так і в питаннях конкурсного порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ, яким передбачено, що президент, Верховна Рада, з’їзд суддів будуть формувати конкурсні комісії.

Є, за словами народногодепутата, й інші спірні положення проекту, а також намагання наділити КСУ невластивими функціями.

– Найбільше обурення викликала норма законопроекту, яка передбачала зарплати суддів у розмірі 300тис. грн на місяць. Це майже 100 мінімальних зарплат! Пенсія судді КСУ за цим законопроектом – 230 тис. грн. Понад 200 мінімальних пенсій! Чому? Адже всім громадянам пенсія має призначатися за єдиним пенсійним законом. Про яке верховенство права ми тут говоримо, якщо навіть законопроект про Конституційний суд пропонується прийняти з нормами, що грубо порушують Конституцію! Про яку прозорість мова, якщо замість передбачити для судді фіксовану зарплату, намагаються залишити надбавки, премії, допомоги, які незрозуміло за що виплачуються, – наголосив Владислав Голуб.

Нагадаємо, Конституційний суд – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, завданням якого є гарантування верховенства Конституції як Основного закону держави на всій території держави. КСУ розпочав свою діяльність 18 жовтня 1996 року.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.