Владислав ГОЛУБ: Існуюча в Україні система виборів застрягла в минулому столітті

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб разом з колегами презентували в парламенті проект закону щодо електронного підрахунку протоколів

10399873_10209082920568891_868902157058600698_n

– Виборча система в Україні не змінювалася навмисно, оскільки створювала необмежені можливості для фальсифікацій, – зазначив в коментарі «ЧК» народний депутат Украини Владислав Голуб.

– Коли Естонія уже голосувала в електронному режимі, українські новації звелися лише до заміни непрозорих урн прозорими та до установлення на дільницях відеокамер, які незрозуміло куди поділися. За словами нардепа, якщо ми за чесні вибори, то потрібно реформувати виборчий процес. Перший крок до цього реєстрація законопроекту, що запроваджує Епротоколи. Електронні протоколи, як показує практика інших країн, це не тільки пришвидшення процесу визначення результатів виборів, але й зменшення фальсифікацій. Перерахунок протоколів – це той рівень, на якому зараз відбувається найбільше фальсифікацій. Розробники законопроекту пропонують взагалі уникнути паперових протоколів, а вносити дані в електронному вигляді. Члени ДВК, як пояснює один з розробників законопроекту Яніка Мерило, будуть мати електронні цифрові під писи (ЕЦП) для підписання е протоколів, система ЄІАС дозволить автоматизувати процес заповнення протоколів, їх обробку та надсилання, а також автоматизувати деякі інші робочі процеси ДВК. Підписані ЕЦП епротоколи будуть відправлятись через захищений Інтернет в ТВК, де будуть зберігатись в розподіленій криптографічно захищеній базі, а самі епротоколи (уточнюючі, в тому числі) одночасно будуть публікуватись на сайті ЦВК у відкритому доступі. Електронне голосування давно вже стало реальністю не тільки європейських країн, його запроваджують і країни пострадянського простору.

– Під електронним голосуванням в європейських країнах розуміють як голосування через Інтернет, так і на дільницях, що обладнанні спеціальними терміналами з сенсорними екранами, – розповідає народний депутат Владислав Голуб. – Такі термінали сьогодні використовуються в Україні для поповнення телефонних рахунків і оплати комунальних послуг. Голосування через термінали вимагає явки виборця на дільницю, зате зводить нанівець проблему фальсифікацій на місцях – голос виборця відразу потрапляє в електронну базу даних, яка зберігається на сервері в столиці. Чимала частина виборців голосує мобільними телефонами та за допомогою ін ших гаджетів через Інтернет. Сподіваємось, що і в Україні електронні вибори стануть реальністю.

“Черкаський кур’єр”  №14 (116), 06 квітня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.