Владислав Голуб ініціював акцію підтримки здоров’я сільського населення

Новини Черкаської області

Майже два десятка сіл, понад триста пацієнтів, низка виявлених захворювань, медикаментозне і навіть стаціонарне лікування. Такий підсумок проекту «Медицина йде до людей», в рамках якого за ініціативи народного депутата Владислава Голуба у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Канівського району кваліфіковані лікарі з обласного центру здійснили обстеження сільського населення.

До акції були залучені вузькопрофільні спеціалісти черкаських лікарень: офтальмолог, кардіолог та невролог. Не секрет, що для селян відвідати будь-якого вузькопрофільного спеціаліста – це поки-що трудомісткий процес: запис до сімейного лікаря згідно графіку приїзду, отримання направлення і лише потім поїздка до лікарні райцентру або Черкас. Тому акцентували увагу і на віддалених куточках району, звідки   проблематично дістатися до Канева або Черкас. Адже основна мета акції  – збереження здоров’я, вчасне виявлення хвороб, їх профілактика та лікування.

Отримати консультацію, пройти обстеження могли усі охочі селяни. Для цього варто було лише дістатися до місцевого ФАПу. Аби більше людей мали можливість відвідати лікарів, прийоми проводили у вихідні дні.

«Долучилася до акції, бо це, в першу чергу, потрібно людям. Таким чином можна виявити первинні захворювання, призначити подальше обстеження, лікування. Неврологічної допомоги потребує дуже багато людей, бо поширені захворювання  хребта, порушення роботи головного мозку, часто спостерігається неконтрольоване підвищення або зниження тиску, діабет, високий рівень холестерину в крові, від цього страждає нервова система»,- говорить невролог Анна Куліш.

«Обстеження варто проводити для виявлення внутріочного тиску, захворювань, які проявляються на пізніх стадіях, таких як глаукома. Головне, вчасно їх визначити, поставити діагноз, тоді прогресування можна зупинити»,- коментує окуліст Бодашко Анна.

За словами  кардіолога Вікторії Микитчук, під час акції було виявлено двоє осіб з інфарктами, то що вже говорити про інші порушення серцевого ритму. Лікар зробила кардіограму та призначила лікування. Були видані направлення на лікування у кардіологічний центр і на денний стаціонар на місцях у ФАПах.

Допомагали лікарям, а заодно і переймали досвід фельдшери сіл Бобриця, Грищенці, Литвинець Козарівка, Пекарі, Хмільна, Ліпляве, Прохорівка та інші. Під час прийому були присутні і лікарі сімейної медицини Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Антон Атаманюк, Василь Бучацький. Нерідко лікарі радилися, аби призначити якомога ефективніше лікування. Організаційні моменти взяла на себе керівник громадської приймальні народного депутата Владислава Голуба в м. Канів Олена Радченко.  Співпрацювали усі на користь пацієнта.

«Такі виїзди потрібні не на один день, а хоча б на  два. Бо зазвичай ходять ті, хто турбуються про своє здоров’я, а є й такі, особливо серед молоді, яких потрібно «лозиною» приводити, – зізнається фельдшер ФАПу у Пекарях Любов Булах, яка працює у селі вже 25 років.

–  Лікарі – дуже висококваліфіковані, доброзичливі. Люди дослухалися до порад, хтось на другий день оформився в кардіологічний центр, інші – сумлінно десять днів ходили до мене на крапельниці.  Кардіолог приймала до 16-ї, до останнього пацієнта, зробили 36 кардіограм. Більше 40 осіб прийняли офтальмолог і невролог».

Жителі Канівщини висловлюють велику вдячність ініціаторам, лікарям, фельдшерам за надану лікарську допомогу, за увагу до сільських людей. «Лікарі хороші, привітні, розпитують, що і де болить. Мені порадили провести додаткове обстеження, далі буду лікуватися під наглядом лікаря, для зв’язку лікар навіть дала свій особистий номер телефону»,- говорить жителька Яблунева Алла Тіторенко.

«Скільки була, такого окуліста не зустрічала, все розклала по полицях, що до чого, як лікуватись»,- зізнається Ярмаш Лідія Нікіфорівна.

«Мені призначили лікування у денному стаціонарі, тепер ходитиму до нашого фельдшера на крапельниці»,- коментує 74-річна Марія Якимівна Цьопа.

«Я прочитала оголошення про таку чудову ініціативу депутата Владислава Голуба і відвідала усіх трьох лікарів. Це фахівці своєї справи, побільше б таких ідей, дякую за турботу»,- таке враження після прийому у жительки Яблунева Антоніни Іванівни Чередняк.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 21.09.2018

Розповісти друзям
  • 47
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.