Владислав Голуб: Головна причина корупції – безкарність

Новини Черкаської області

Місто Золотоношу постійно стрясають гучні корупційні скандали, в яких фігурують мер і міські чиновники. Що не місяць активісти і журналісти оприлюднюють чергову корупційну оборудку щодо розкрадання бюджетних коштів – як не на очисних, так на колекторі, як не на закупівлі «золотої» солі, так навіть на смітті. Проте золотоніська корупція має відмінну особливість: злочин нібито є, а покарання десь блукає на етапах довготривалих розслідувань.

Ось нещодавно видання “Наші гроші” оприлюднили інформацію щодо розтрати 7 мільйонів бюджетних коштів на будівництві басейну у золотоніській гімназії. Поліція підозрює посадових осіб відділу освіти Золотоніської міської ради Черкаської області та виконавчого комітету у змові з посадовими особами ТОВ «Будівельна компанія «Семат» у розтраті бюджетних коштів під час будівництва критого басейну.
Про це свідчить ухвала Придніпровського районного суду м. Черкаси від 13 квітня.
За даними слідства, у вересні 2016 року відділ освіти Золотоніської міської ради замовив БК «Семат» будівництво критого басейну гімназії ім. С. Д. Скляренка по вул. Черкаській, 54 в м. Золотоноша Черкаської області за 7,52 млн грн, інформує видання НашіГроші.
На підставі актів виконаних робіт у жовтні та грудні минулого року приватна фірма отримала за будівництво басейну 7,11 млн грн. Втім, як встановило слідство, басейн не збудований, і будівельні роботи тривають до цього часу.
Суд надав слідчим ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області, які розслідують кримінальне провадження № 12017250000000139 від 04.04.2017, доступ до документації щодо будівництва басейну, яка знаходиться в Золотоніській міській раді та виконавчому комітеті.
БК «Семат» зареєстрована у смт. Макарів Київської області на Сергія Тодоровича. Керівником є Людмила Мельник. За даними «ВДЗ» та системи «Прозорро», з 2014 року фірма виграла тендерів на загальну суму 19,78 млн грн.
Нагадаємо, що це вже п’ята кримінальна справа щодо відмивання державних коштів посадовцями міста Золотоноша. П’ята і без покарання. То де ж та обіцяна боротьба з корупцією, резонно запитують золотонісці.

Читайте також: Біо-ТЕС у Золотоноші: перспективний проект чи чергова афера з відмивання коштів

Народний депутат Владислав Голуб неодноразово звертав увагу влади і правоохоронних органів щодо ймовірного розкрадання великих сум державних коштів у Золотоноші. Нещодавно він знову звернувся з цього приводу до високопосадовців.

Владислав Голуб

«Кримінальне провадження 12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд в місті Золотоноша. Десятки урочистих перерізань стрічок. Об’єкт так і не працює належним чином і не відповідає ані екологічним, ані будівельним нормам. Кошти в кишенях чиновників, – пише у своєму зверненні у Фейсбук народний депутат Владислав ГОЛУБ.
Кримінальне провадження 12016250000000347 щодо привласнення коштів на реконструкції міського колектора міста Золотоноша. Майже 31 млн гривень освоєно за три останні тижні грудня 2016 року. Ціна закупки піску за куб майже 2700 !!! гривень (при ціні ринковій 60 гривень за куб), ціна закупки труб майже вдвічі більша за ринкову. Кошти в кишенях місцевих чиновників.
Кримінальне провадження 12017250000000139 щодо будівництва критого басейну в гімназії імені Скляренка. Більше 3 млн. гривень було виділено з Державного Фонду Регіонального Розвитку. Загальна сума перерахованих коштів більше 7 млн. гривень. По актах виконаних робіт басейн вже побудований, по факту – ні!
Кримінальне провадження 12017250000000021 щодо освоєння коштів на виконанні реконструкції полігону твердих побутових відходів. Перераховано підряднику більше 3 млн гривень. Роботи не проведено. Але сміття в Золотоношу завозиться навіть з Київської області. Сміття на полігоні, а кошти в кишенях.
Очолює міську владу висуванець партії БПП, в минулому вірний служака губернатора Тулуба (зараз такий же служака губернатора Ткаченка. Хоча в цій зв’язці невідомо, хто кому служака!) та ідейний «риг» пан Войцехівський!
Юрій Луценко, Сергій Овчаренко, Олександр Черевко, Лариса Сарган, чи не забагато очевидних фактів, а також відкритих кримінальних справ для маленького чудового міста Золотоноша, де міська влада просто відчуває свою безкарність і тотальне прикриття від обласного керівництва?!
Арсен Аваков, Антон Геращенко, а чи не надто легковажно місцеві чиновники відносяться до державних коштів?! Чи не через це люди виходили на Майдан в 2013-2014 роках?! Чи для цього
Україна втратила і далі втрачає кращих своїх героїв?! Чи можливо корупція – це правильно?!
НАБУ, Гізо Углава можете сміливо переносити центральний офіс НАБУ в місто Золотоноша, тут
роботи вистачить для всіх детективів ще не на одну справу!
Сергій Березенко, Сергей Кудактин, Сергей Рубан, а чи не соромно партії БПП за таких висуванців? Чи це свідома політика така?», – наголосив Владислав Голуб.
На звернення Владислава Голуба вже відреагувала обласна організація БПП

ЗАЯВА «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» ЩОДО СИТУАЦІЇ В ЗОЛОТОНОШІ ТА ДІЯЛЬНОСТІ МЕРА ВОЙЦЕХІВСЬКОГО

Черкаська територіальна організація Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» стурбована заявами щодо нецільового використання бюджетних коштів на будівництві та реконструкції комунальних об’єктів Золотоноші і виступає за всебічне об’єктивне розслідування правоохоронними органами діяльності міського голови Віталія Войцехівського. ТОП «БПП «Солідарність» просить надати громадськості вичерпну інформацію щодо результатів розслідування.
«Блок Петра Порошенка «Солідарність» заявляє, що у діяльності представників Партії в органах місцевого самоврядування пріоритетом завжди є дотримання законів України, а не партійні прапори. У разі доведення порушення закону винні мають нести відповідальність, незважаючи на партійну приналежність.
Ми вітаємо увагу громадськості і народних депутатів України до цієї справи. У процесі реформи децентралізації громади на місцях отримують значні повноваження та ресурси. Це – велика відповідальність для керівників місцевих органів влади, і Партія закликає громадянське суспільство до посиленого контролю за їхньою діяльністю.

Голова Черкаської територіальної організації
партії «БПП «Солідарність» Сергій Кудактін

«У 2014 році українці виходили на Майдан по всій Україні проти корупції, безправ’я, злиднів. І сьогодні почуваються використаними тими, хто зараз знову безкарно краде і обманює, – коментує Владислав Голуб. – В країні йде війна, держава не може забезпечити людям гідний рівень життя, і в той же час мільйони корупційних грошей відмиваються з бюджету. Необхідно покласти цьому край, бо основна причина корупції – безкарність».

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 10.05.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.