Владислав Голуб: Є Закон і беззаконня. “Золотої середини” між ними не існує!

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Чому ми не живемо, як в Європі? Чому й досі злиденні й безправні? Все просто. У них: «Нехай завалиться  весь світ, але восторжествує право!», у нас: «Закон, що дишло, куди повернеш, туди і вийшло».  Коли серед наших народних депутатів буде більше людей, які поважають Закон, тільки тоді у нас з’явиться надія на гідне життя. Поки таких мало, але вони є і намагаються відстоювати свою точку зору.

Внесення змін до закону “Про прокуратуру і процес обрання нового Генпрокурора стали “лакмусовим папірцем” ставлення законотворців до Закону.  Як написала на власній сторінці у Фейсбуці  юрист, черкаська громадська діячка Наталія Коваленко: «Викликають величезну повагу люди, які не голосували за це. Особливо з фракції БПП. Для яких принципи важливіші за інтереси.  Владислав Голуб, на наступних виборах агітуватиму за Вас!».

Нардеп Владислав Голуб ще напередодні голосування за зміни до Закону «Про прокуратуру» публічно  заявив,
що не стане підтримувати зміни, які руйнують  основи права.

І пов’язано це, за словами Голуба, не з особистістю Юрія Луценка, а з протестом в принципі проти  можливості
прийняття законів під конкретних осіб, проти порушення процедури призначення. З декількох спроб парламентарі змінили під нього закон і призначили Генеральним прокурором. Процедура прийняття поправок не витримує  ніякої критики: з порушенням регламенту одні й ті ж  зміни реєстрували двічі, а тираж парламентської газети «Голос України» з публікацією прийнятих поправок побачив світ у четвер вранці ще до фактичного прийняття закону в Раді.

12920505_764480183688583_2103155019538197253_n– Як юрист-міжнародник, який має диплом про вищу юридичну освіту українського університету, а також диплом магістра права британського університету, я  переконаний, що Закон – основа усіх основ! – коментує Владислав Голуб.

–   Немає Закону – немає порядку.  І не існує «золотої середини» між  Законом і беззаконням!  Генеральна прокуратура не є політичним органом, і Генеральний прокурор не  може бути політичною фігурою. Це шлях в нікуди. Для мене межа компромісу полягала в тому, що дійсно можна прибрати положення, щодо обов’язкової наявності досвіду роботи в органах прокуратури, але прокурор має точно мати профільну освіту. Бо якщо ми відміняємо профільну освіту для Генерального прокурора, чому тоді ми залишаємо її для директора Державного бюро розслідувань (ДБР), для директора НАБУ, для голови ЦВК? Відповідей я не почув. І брати участь в цьому фарсі не міг. Саме тому я витягнув картку для голосування і вирішив, щоб система голосування мене зафіксувала «відсутнім».

На думку Владислава Голуба, проблема, зрозуміло, не в Луценко, а в тому, що «парламент надав українцям усі підстави засумніватися в необхідності суворо дотримуватися букви Закону. Влада  в черговий раз продемонструвала, що Закон не для всіх один.  А це тільки підсилює недовіру людей до влади, до Верховної Ради».

– Після такого обрання на посаду, яким би принциповим  не був Генпрокурор,  які б особисті якості  не мав, він залежний від встановлених правил гри.   ЗМІ напередодні призначення Генпрокурора писали, що голосування фракції Народний Фронт обумовлено  домовленістю призначення першим заступником Генпрокурора члена цієї
фракції.  Тобто, знову політика, знову квотний принцип, «договорняки», преференції? Підтвердження або спростування цієї інформації і буде першим тестом для нового Генпрокурора,  – констатував Владислав Голуб.

“Черкаський кур’єр” від 18 травня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.