Владислав Голуб: “Черкаси не зганьбили себе скасуванням ProZorrо і зберегли кошти міського бюджету”

Новини Черкаси

У минулому числі «ЧК» у статті: «Владислав Голуб попередив міську владу Черкас, що протидіяти ProZorrо безглуздо» розповідала про намагання міської влади відмовитися від електронної системи закупівель ProZorrо. Справа у тому, що на сьогодні ця система є самим результативним антикорупційним механізмом, який не дозволяє красти гроші з бюджету. Минулого тижня цього року на веб-порталі Черкаської міськради з’явився проект рішення про скасування здійснення допорогових закупівель в обов’язковому порядку через ProZorrо. Першим і єдиним з владців відреагував на це народний депутат Владислав Голуб, попередивши міську владу і звернувшись до активістів запобігти цій ганебній ситуації. Він звернувся до заступника міського голови м. Дніпро Яніки Мерило, щоб дніпровські фахівці у разі потреби надали допомогу черкаській міській владі в організації ProZorrо, а також поставив до відома про ситуацію в Черкасах заступника міністра МЕРТ Максима Нефьодова.

20 жовтня в Черкаській міській раді відбулося ініційоване громадськістю міста засідання комісії з контролю закупівель під головуванням Романа Ганзевича. На засіданні були присутні представники фракцій міськради: ПВД, Черкащани, Свобода, Батьківщина, секретар міськради Олександр Рдуцький. Приїхали фахівці з міста Дніпро – Денис Селін и Максим Мельник.
Денис Селін, координатор системи ProZorrо в Дніпропетровській області наголосив на деяких недоліках в організації системи в Черкасах.
«У вас є проблема в тому, що зібрані заявки на закупівлю товарів чи послуг довго відлежуються.
Система дозволяє проводити торги від 22-х до 77-ми днів. А у вас місяць заявки знаходяться на розгляді і весь цей час не оприлюднюються»,– говорить Денис Селін.
Щодо централізованих бухгалтерій, зокрема, закладів освіти, експерт зауважив: «В Дніпрі є централізована бухгалтерія. Але є окрема кількість шкіл, які купують напряму через систему. Кожна школа може проводити торги. В деяких містах по 50-60 шкіл і садочків, які проводять торги самі. В них проблем немає.
Про проблеми кажуть ті, хто хочуть красти».
Засідання було пізнавальним, а головне – результативним. В порядку денному сесії 25 жовтня вже немає проекту рішення про скасування ProZorrо! Залишився лише проо ект змін від члена виконкому Олексія Романова, який передбачає виведення з-під електронної системи закупок аварійних робіт.
Секретар міської ради Олександр Радуцький запевнив, що рішення, яке спростить закупівлі для лікарень та шкіл, буде опрацьовано спільно з громадськістю вже після засідання сесії.
Народний депутат України Владислав Голуб подякував через «ЧК» усім громадським активістам, серед яких Артур Чемирис, Вікторія Феофілова, Роман Ганзевич, Сергій Костенко, Ярослав Лавров та інші.
«Завдяки саме громадськості Черкаси не зганьбили себе відміною прогресивної антикорупційної системи закупівель ProZorrо і зберегли кошти міського бюджету, – говорить Владислав Голуб. – Дякую усім громадським активістам, хто долучився до цієї важливої справи, це – ваша, вкрай важлива не тільки для Черкас, перемога!».

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 26 жовтня 2016

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.